خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 14 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

راه‌آهن اردبیل برای تکمیل نگاه ملی دولت را کم دارد

مهر | اقتصادی، استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 10:12
اردبیل- بعد از گذشت ۲ دهه از آغاز احداث راه آهن اردبیل- میانه، مسئولان هر روز برای تکمیل این پروژه وعده جدید می‌دهند در حالی که راه‌اندازی آن به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
اردبيل،آهن،ميانه،پروژه،تكميل،ريلي،نماينده،تومان،توسعه،مجلس،م ...

خلاصه خبر

در تازه‌ترین بازدیدی که معاون وزیر راه و نمایندگان اردبیل در مجلس و استاندار اردبیل از خط ریلی اردبیل- میانه داشتند، باز هم پای وعده‌های جدید به میان آمد که گفته شده در اوایل سال آینده این پروژه ریلی به بهره‌براری خواهد رسید.
صدیف بدری از سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به استان اردبیل و تخصیص اعتباراتی مناسب برای راه آهن اردبیل خبر داد و تصریح کرد: انتظار می‌رود با نگاه ملی به پروژه ریلی اردبیل، سال آینده وعده مسئولان شکل عملیاتی و اجرایی به خود بگیرد.
وی گفت: اولویت اصلی ما بهره‌برداری از پروژه‌های زیرساختی استان به ویژه راه، راه آهن و توسعه حمل و نقل هوایی است و قطعاً در این زمینه اصلی‌ترین رویکرد تکمیل و بهره‌برداری راه آهن اردبیل- میانه است و اتصال آن به شمال استان اردبیل نیز جز پیگیری‌های اصلی است.
علی نیکزاد تعریض محور اردبیل- سرچم، تکمیل راه آهن اردبیل- میانه و توسعه پروازهای فرودگاه اردبیل را جز پیگیری‌های هفتگی نمایندگان برشمرد و اضافه کرد: باید مسیرهای ارتباطی و زیرساخت‌های توسعه اردبیل تقویت شود.