خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دفاع نیکزاد از «رستم قاسمی»/ مشکل دارو هفته آینده حل می‌شود

مهر | سلامت و پزشکی، سیاسی، استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 10:06
اردبیل- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با دفاع تمام قد از وزیر مستعفی دولت سیزدهم علت استعفای وزیر راه و شهرسازی را عود عوارض شیمیایی دوران جنگ اعلام کرد.
مجلس،اردبيل،شوراي،اسلامي،هفته،رئيس،دولت،نيكزاد،نايب،آينده،تو ...

خلاصه خبر

علی نیکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: هرچند در احداث مسکن در دولت سیزدهم از برنامه‌های پیش بینی شده عقب هستیم اما در استان اردبیل اقدامات خوبی انجام شده است تا با توافق مردم ساخت و سازها رونق گیرد.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی مشکلات سیب زمینی کاران را در محدودیت اعمال شده برای صادرات این محصول یادآور شد و بیان کرد: قرار شد با اعمال کمترین تعرفه صادراتی بیش از ۴۰۰ هزار تن سیب زمینی مازاد استان صادر شود.
نیکزاد گفت: در حال حاضر مصرف روزانه گاز استان ۱۱ میلیون مترمکعب است که با توجه به توسعه صنایع و شهرک‌های گلخانه‌ای قرار شد تا ۲۵ میلیون مترمکعب تأمین گاز با اجرای خط انتقال جدید انجام شود.
وی از تأمین قیر رایگان برای شهرداری‌ها، اختصاص منابع از محل مالیات بر ارزش افزوده برای عمران شهری و پیگیری برای انتقال پادگان ارتش خبر داد و افزود: اصلی ترین گرفتاری ما در سطح کشور و استان اردبیل بیکاری است که به شدت جوانان ما را رنج می‌دهد.
نیکزاد اظهار کرد: قرار است یکی از شرکت‌های هواپیمایی از هفته آینده در نوبت صبح و آخر شب پروازهای خود را در مسیر اردبیل – تهران دایر کند.
وی گفت: محور اردبیل – سرچم به غیر از ۴۰ کیلومتر محدوده تونل‌ها از هر دو طرف در حال چهارخطه شدن است و امیدواریم این پروژه هر چه سریع‌تر به بهره برداری برسد.