خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 17 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دخالت دولت منجربه انحراف کارکرد تشکل ها می‌شود

مهر | اقتصادی | جمعه، 04 آذر 1401 - 09:50
نایب رئیس اتحادیه سراسری مرغ تخم‎ گذار گفت: در حال حاضر انجمن‎ ها و اتحادیه‎ های بسیاری در حوزه کشاورزی و دام و طیور فعالیت دارد. راه اندازی انجمنی جدید منجر به تداخل امور با یکدیگر می شود.
كشاورزي،حوزه،طيور،دام،انجمن،شكل،فعاليت،ادغام،جهاد،منجر،اتحاد ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش وزیر جهاد کشاورزی در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی تهران بر وجود یک انجمن قدرتمند تجمیع شده در بخش کشاورزی و دام و طیور، تاکید کرد.
بنا به ‎ گفته سیدجواد ساداتی ‎ نژاد این انجمن قدرتمند می‌تواند برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری حضور فعال داشته باشد.
در این باره ناصر نبی ‎ پور، نایب رئیس اتحادیه سراسری مرغ تخم ‎ گذار گفت: در حال حاضر انجمن ‎ ها و اتحادیه ‎ های بسیاری در حوزه کشاورزی و دام و طیور فعالیت دارد.
اماواگرهای ادغام
ایوب فصاحب، رئیس پیشین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران هم معتقد است اگر قرار باشد انجمن ‎ ها و اتحادیه در هم ادغام شده و انجمنی جدید شکل گیرد نمی ‎ تواند مؤثر باشد.
فصاحت گفت: ادغام سبب می ‎ شود تا چندصدایی در حوزه کشاورزی از بین برود زیرا به ‎ طور قطع مسائل و مشکلات دامداران با زارعان و باغداران متفاوت است.
در این باره رئیس پیشین سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اظهار کرد: بخش ‎ های مختلف کشاورزی، دام و طیور تخصصی بوده و نظر کارشناسی متفاوت با یکدیگر می ‎ طلبد.
فصاحت با اشاره به کارکرد اتحادیه ‎ ها و انجمن ‎ ها عنوان کرد: اتحادیه کارکرد اقتصادی داشته و انجمن کارکرد صنفی دارد.