خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زمان غیبت امام زمان (عج) برکات عظیمی دارد

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | جمعه، 04 آذر 1401 - 09:50
حجت الاسلام عابدینی گفت:زمان غیبت، حلقه وصل سابق به لاحق است و تمام آن چه که سابقین بوده اند را به لاحقین ملحق می‌کنید و این مأموریت عظیمی است.
عمل،زمان،سابقين،ظهور،كارشناس،مذهبي،امام،عابديني،جهادي،درواقع ...

خلاصه خبر

پس ما برای ظهور دعا نکنیم و امام صادق (ع) هم در پاسخ فرمودند: دوست نداری آن حکم خدا و توحید در سراسر عالم برپا شود؟
و درواقع، حضرت (ع) نمی‌فرمایند آن زمان، عمل افضل می‌شود بلکه می‌فرمایند حکم خداوند متعال در همه جا جاری و ساری می‌شود و سپس، آن فرد ادامه می‌دهد که بودن در این زمان در مقایسه با آن زمان چه افضلیتی دارد؟
یعنی عمل سابقین تا این جا رسیده است و پس از آن، ما باید این عمل را به لاحقینی برسانیم که درواقع، تمام اعمال آن‌ها بعد از این جریان حاکمیت الهی که ایجاد شده است، عمل کسانی که امروز بوده اند و این را به بعدی‌ها تحویل داده اند هم حساب می‌شود و در حقیقت، این موضوع بسیار با عظمت است.
این کارشناس مذهبی افزود: فردی که امروز جهادی عمل کند الی یوم القیامه، عمل برای او جهادی محسوب می‌شود و درواقع، کسی که امروز، با تنبلی و رخوت و سستی و بی اعتنایی عمل کند عمل لاحقین هم به او ارتباطی ندارد چراکه با این نگاه، وظیفه‌ای انجام نداده است و عملشان برای آن هاست و به این فرد ربطی پیدا نمی‌کند و در نتیجه، فرد حسرت خواهد خورد چراکه همه آن عمل‌ها می‌توانستند برایش باشند، ولی این طور نیست که این حسرت ازدست دادن، یکی از حسرت‌های کسانی است که در آن جا می‌بینند چیزی که برایشان امکان پذیر بوده است را ازدست داده اند.