سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استانداردهای بین المللی سازی دانشگاه های علوم پزشکی تعیین می شود

مهر | دین و اندیشه | جمعه، 04 آذر 1401 - 09:35
دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی گفت: استانداردهای لازم برای ماموریت های بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی در شورای بین الملل وزارت بهداشت تعیین می شود.
المللي،پزشكي،علوم،دانشگاه،شوراي،الملل،آموزش،كارگروه

خلاصه خبر

دکتر غلامرضا حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت بین المللی سازی دانشگاه های علوم پزشکی و ارتباطات بین المللی و ارتباط با دانشگاه های خارج از کشور به عنوان یکی از اولویت های معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: موضوع بین المللی سازی آموزش علوم پزشکی در برنامه جامع عدالت، تعالی و بهره وری در آموزش پزشکی یکی از کارگروه های مهم در حوزه آموزش است.
وی یادآور شد: یکی از بحث های اخیر در شورای بین الملل معاونت آموزشی وزارت بهداشت، مصوبه شورای راهبری دانشجویان غیرایرانی در شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها مسئولیت آن را برعهده دارد را به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ می کنیم.
وی افزود: این نکته بسیار مهم در شورای بین الملل معاونت آموزشی وزارت بهداشت مورد بحث قرار گرفت که استانداردهایی که لازم است را برای ماموریت های بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی تعیین کنیم.