خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وضعیت موجودی انبار کالاهای پزشکی/ از تجهیزات مغزی تا قلبی

مهر | سلامت و پزشکی | جمعه، 04 آذر 1401 - 08:39
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، درباره روند تامین اقلام مصرفی بیمارستان ها و ذخایر کالاهای پزشکی در انبارها، توضیحاتی ارائه داد.
پزشكي،تأمين،تجهيزات،كالا،حوزه،اقلام،توليد،كشور،مزيناني،ارز،ع ...

خلاصه خبر

وی افزود: بازار تجهیزات و ملزومات پزشکی از طریق ۲ هزار تولید کننده، ۲ هزار تأمین کننده، ۲۵۰۰ توزیع کننده و ۱۸۰۰ صنف عرضه کننده تجهیزات پزشکی و بیش از ۲ هزار مرکز درمانی و تشخیصی، تأمین و توزیع می‌شود..
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: ما فهرست پیش بینی کمبودها را به صورت مستمر تهیه و با اولویت ویژه رصد و مدیریت می‌کنیم، همچنین در سال‌های گذشته نیز همواره تعدادی از اقلام پزشکی در این فهرست بوده است.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به گستره بازار تجهیزات پزشکی در کشور، تاکید کرد: با این تفاسیر و به رغم تحریم‌ها و سایر مشکلاتی که وجود دارد، پیش بینی از کمبودها به درستی انجام می‌شود.
مزینانی به وضعیت تأمین ارز مورد نیاز تجهیزات پزشکی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد اقلام پزشکی مشمول یارانه ارز در اول زنجیره تأمین کالا برای اقلام استراتژیک فاقد مشابه تولید داخل هستند و الباقی مواد اولیه اقلام استراتژیک که کفایت تولید داخل ندارد و کالای تمام شده آنها مشمول یارانه ارز است، می‌باشد و ۴۰ درصد اقلام نیز مشمول ارز نیمایی هستند.