خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 17 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روایت تسنم از بادی که دسترنج کشاورزان گچسارانی را با خود برد + تصاویر- اخبار کهگیلویه و بویراحمد - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 02:49
دسترنج کشاورزان گوجه کار کهگیلویه و بویراحمدی همچون دیگر کشاورزان در بخش های مختلف به دلیل عدم برنامه ریزی منطقی و مدون به باد سپرده می شود.
گوجه،برداشت،كشاورزي،گچساران،بازار،فرنگي،كشاورزان،محصول،جهاد، ...

خلاصه خبر

یکی از گوجه کاران لیشتر گچساران می‌گوید: گوجه از سر مزرعه را 5 هزار تومان خریداری می‌کنند در حالی در بازار استان تا 15 هزار تومان و در خارج از استان از جمله بازار تهران تا 20 هزار تومان گوجه فروش می‌شود.
بررسی‌ها نشان می‌دهد نوسانات قیمت در هر سال سبب خسارت فراوانی به کشاورزان و باغداران شده است و به دلیل نبود صنایع تبدیلی در گچساران گوجه کاران به مراتب مشکلات بیشتری دارند.
یکی از معضلاتی که نه فقط در این روزها که در سال‌های اخیر به عنوان بزرگ‌ترین دغدغه‌های کشاورزان جالیزکار شهرستان گچساران مطرح بوده، نوسان شدید قیمت‌ها و نبود بازار مناسب برای فروش محصولات تولیدی این منطقه است که متاسفانه در روزهای اخیر بازار محصول گوجه فرنگی به دلیل افت شدید قیمت وضعیت بسیار وخیمی پیدا کرده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از آغاز برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل از زمین‌های زیر کشت این محصول در شهرستان گچساران خبر داد و گفت: برداشت گوجه فرنگی خارج از فصل از 600 هکتار زمین‌ زیر کشت این محصول در دشت‌های لیشتر و امامزاده جعفر گچساران آغاز شده و پیش بینی می‌شود کشاورزان 48 هزار تن برداشت داشته باشند.