خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

"کتاب"، یارِ مهربانی که مهجور مانده است؛ باید از کودکی آغاز کرد- اخبار سمنان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 01:12
آمارها نشان می دهد که وضعیت سرانه مطالعه و کتابخوانی در استان سمنان خوب نیست و این یار مهربان در شلوغی زندگی امروزی "مهجور" مانده است.
كتاب،مطالعه،سمنان،استان،اهميت،نوآموزان،سرانه،كتابخانه،توجه،ك ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، "من یار مهربانم!" نام شعری از عباس یمینی شریف در کتاب دوم دبستان.
شعری به ما یادآوری کرد کتاب یاری مهربان است که نباید از آن غافل شد؛ چراکه این یار مهربان پندهای فراوانی در دل خود جای‌داده است؛ گرچه او دوستی هنرمند با سود و بی‌زیان است؛ اما امان از دنیای مدرن و مجازی امروز که فاصله بشریت را با این یار مهربان هرروز بیشتر و بیشتر کرده است.
وضعیت سرانه مطالعه در کشور و استان سمنان چگونه است؟
تأکید رهبری بر مطالعه نشان از اهمیت موضوع دارد
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت مطالعه و کتاب‌خوانی گفت: نشاط اجتماعی و شادمانی نسل جوان درگرو توجه به کتاب و کتاب‌خوانی است.
وی با بیان اینکه باید جامعه برای خود توفیق اجباری در مطالعه کتاب ایجاد کند و مطالعه گروهی را ترویج کند گفت: متأسفانه قدری آمار سرانه مطالعه و کتاب‌خوانی نه‌تنها در استان سمنان بلکه در کشور پایین است.
وقتی‌که شعر من یار مهربانم در کتاب درسی دوره ابتدایی گنجانده‌شده است؛ علاوه بر اینکه گواهی بر اهمیت توجه به کتاب و کتاب‌خوانی است؛ نشان می‌دهد بهترین زمان و دوره برای ترغیب و تشویق افراد به کتاب‌خوانی از همان سنین کودکی است.