خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 15 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برنامه‌های جوانی جمعیت در استان بوشهر جدی‌تر دنبال شود

مهر | استان‌ها | جمعه، 04 آذر 1401 - 01:06
بوشهر- مدیرکل ثبت‌احوال استان بوشهر گفت: برنامه‌های جوانی جمعیت در استان بوشهر جدی‌تر دنبال شود.
جمعيت،ناباروري،بوشهر،درمان،فرزند،استان،جواني،خانواده،كشور،نر ...

خلاصه خبر

عضو شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اشاره به اینکه اسناد سیاست‌های کلی نظام ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی دارای یک راهبری دقیق، فکورانه، نافذ و آینده‌ساز است، تصریح کرد: قرارگاه قرآنی خانواده از سال گذشته با دستور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و استاندار بوشهر در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان تشکیل شد و تمامی شاخص‌های تعیین برنامه‌ها و راهبری‌های تخصصی به عهده ثبت‌احوال و دیگر نهادهای دولتی و تشکل‌های اندیشه‌ورز مردمی سپرده شد، که در جلسات انجام پذیرفته، به برنامه‌ریزی‌ها و اهداف مطلوبی دست یافته‌ایم.
آمار ناباروری در استان بوشهر در حدود ۱۶ درصد است
مدیر مرکز ناباروری استان بوشهر، با اشاره به اینکه طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی بیش از ۸۰ میلیون نفر زوج نابارور در جهان وجود دارد، عنوان کرد: شیب جمعیت ایران دارد به سوی شیب کاهش موالید پیش می‌رود.
فرزاد نیا با اعلان اینکه آمار ناباروری در استان بوشهر در حدود ۱۶ درصد است، تصریح کرد: مسئله ناباروری پیامدهایی نظیر روانشناختی، آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، طلاق و خودکشی را در بردارد.
وی با عنوان این مطلب که به‌زودی مرکز سطح ۲ درمان ناباروری در شهر برازجان راه‌اندازی می‌شود، بیان کرد: ۳۴ درصد از مراجعین مرکز ناباروری «امید» در بحث درمان ناباروری نتیجه گرفته‌اند و همچنین درمان ناباروری تحت بیمه پایه و تکمیلی قرار می‌گیرد.