خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 16 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خودکفایی تولید قطعات بدنه خودرو را در دستور کار داریم

مهر | اقتصادی، استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 23:23
اصفهان- رییس هیئت مدیره و قائم مقام مجموعه گروه خودروسازی بهمن با اشاره به اینکه ساخت بدنه خودرو ارزش افزوده زیادی دارد،گفت: این شرکت خودکفایی در تولید قطعات بدنه خودرو را در دستور کار دارد.
بهمن،توليد،بدنه،خط،خودروي،موتور،گروه،ظرفيت،دستگاه،خودروسازي، ...

خلاصه خبر

پورابراهیم در ادامه با اشاره به اینکه صنعت فولاد کشور برای استفاده بدنه خارجی خودرو تاکنون به کیفیت صافی سطح نرسیده است، افزود: در این راستا برای ساخت خطوط پرس بدنه سرمایه گذاری کردیم که گامی برای خودکفایی قطعات بدنه خودروست که ارزش افزوده بالایی دارد.
قائم مقام مجموعه گروه خودروسازی بهمن خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که کشورمان منابع غنی آهن، فولادسازی و ورق سازی دارد و مفهومی ندارد که قطعات را از خارج وارد کند و با خودکفایی در تولید قطعات بدنه خودرو هزینه حمل کاهش و ارزش افزوده می‌یابد.
وی در ادامه با اشاره به طرح‌های توسعه گروه بهمن موتور، اظهار داشت: کارخانه بهمن موتور خط بدنه سازی خودروی فیدلیتی با ظرفیت روزانه ۲۰۰ دستگاه را نصب و راه اندازی کرده و این خط هم اکنون در حال تولید است.
وی با اشاره به اینکه خط سوم برای بدنه خودروی ریسپکت در مرحله راه اندازی است، ادامه داد: این خط تا پایان آذر ماه به مرحله پیش تولید خواهد رسید و قول می‌دهیم تا پایان بهمن ماه قطعات بدنه هیچ خودرویی در کارخانه بهمن موتور مونتاژ شده نخواهد بود.
پورابراهیم با اشاره به اینکه خط رنگ خودروی وانت در شرکت بهمن موتور کامل راه اندازی شد، اضافه کرد: با انتقال خط مونتاژ وانت "کارا" از بهمن موتور به بهمن دیزل در حال حاضر ۱۰۰ درصد این محصول با ظرفیت ۸۰ دستگاه در روز در بهمن دیزل تولید می‌شود و این مهم راه را برای ما باز کرد تا امکان تولید هر نوع وانت یا خودروی تجاری در بهمن دیزل باشد.