خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روایت خدمتی که مهاجرت معکوس را رقم زد/ اینجا جهاد آب‌رسانی برپاست

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 22:18
خرم‌آباد- اردوهای جهادی روایتی است از آب‌رسانی تا ساخت خانه برای محرومان و فراهم شدن اشتغال در روستاها، اینجا جهادی دیگر به پا است تا خدمات صورت گرفته بستر مهاجرت معکوس را رقم بزند.
سازندگي،بسيج،جهادي،لرستان،استان،ايجاد،رئيس،سازمان،جهانبخش،سر ...

خلاصه خبر

در عمق باورشان را که می‌گردی جز یک احساس قشنگ و یک عالمه امید چیز دیگری را پیدا نمی‌کنی، بی صبرانه مشتاق برداشتن گامی هستند تا کربلا نرفته، کربلایی شوند، مثل همان روزهایی که راه جبهه‌ها را همین جوان‌ها همواره می‌کردند امروز هم عزم جزم کرده اند تا در نبردی دیگر پیروزمندانه برگردند و نامشان را در جهادی بزرگ به ثبت برسانند.
جهادی برای آب‌رسانی به روستاها
وی با اشاره به اینکه پروژه جهاد آب رسانی سپاه لرستان با اعتبار ۴۲۵ میلیارد تومان آغاز شده است، گفت: این پروژه به طول ۵۳۵ کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال، ۱۰ حلقه چاه و ۶۱ مخزن در سطح استان عملیاتی می‌شود.
رئیس سازمان بسیج سازندگی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه یکی دیگر از عرصه‌های خدمت بسیج سازندگی در لرستان ساخت مسکن محرومان است گفت: ۵۰۰ واحد مسکونی تاکنون توسط گروههای جهادی ساخته و تحویل مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) لرستان شده است و برنامه‌ریزی برای تحویل ۳۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.
سرهنگ جهانبخش با تاکید بر اینکه متولی کار خود روستاییان عزیز و جهادگران اقتصادی و عرصه تولید هستند، افزود: قرار بود با ۱۵ میلیارد تومان یاد شده، ۱۵ کیلومتر کانال کشاورزی را در استان احداث کنیم، این در حالیست که با همین اعتبار، ۷۰ کیلومتر کانال کشاورزی را طی دو سال اجرایی و تحویل مردم عزیز استان دادیم.
شناسایی ظرفیت‌های هر شهرستان برای ایجاد اشتغال
بنا بر این گزارش، به راستی اردوهای جهادی محل تمرین است، تمرین دیدن و عبور نکردن، دیدن محرومیت‌هایی که برایمان خوشایند نیست ولی برای رفع آن باید عزممان را جزم کنیم و به جای عبور کردن از کنار این محرومیت‌ها قدم‌هایمان را استوارتر سازیم تا ایران و ایرانی را از دغدغه محرومیت برهانیم.