خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برنامه جدی دولت برای توسعه بنادر هرمزگان / 9� اسکله جدید در بنادر مسافری ایجاد می شود- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 21:35
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه جدی دولت برای توسعه بنادر هرمزگان خبر داد و گفت: 9 اسکله جدید در بنادر مسافری ایجاد می شود.
بنادر،بندر،توسعه،استان،سازمان،دولت،كشور،هرمزگان،رئيس،دريانور ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس ، یکی از بازوان اصلی و امتیازات بزرگ جنوب کشور برای ایران اسلامی بنادر آن است، بنادری که با وجود پهنه‌های مستعدی که وجود دارد آن طور که باید و شاید توسعه نیافته است و از بندر امام خمینی(ره) در استان خوزستان تا آخرین نقطه بندری در استان سیستان و بلوچستان فواصل بنادر بسیار بالا است به نوعی که به قول استاندار هرمزگان در فاصله نزدیک به هزار کیلومتری بندرلنگه تا بندر شهید بهشتی چابهار به جز بندر شهید رجایی بندرعباس، بندر کارآمدی وجود ندارد و این خلا بزرگ احساس می‌شود البته در غرب بندرپارسیان با محوریت منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر پارسیان در حال توسعه است توسعه‌ای که آهنگ آن در در دولت سیزدهم سرعت بیشتری یافته است چنانچه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حضور خود در این منطقه سرعت توسعه را در یکی دو سال گذشته بیشتر از 5 سال گذشته ارزیابی کرده است.
بندرخمیر نیز یکی از 60 بندر چندمنظوره‌ای است که در دولت برای توسعه و احداث برنامه‌ریزی شده است و حساب ویژه‌ای نیز برروی این بندر برای صادرات مواد معدنی باز شده است‌‌‌.
در شرق استان نیز بندر تیاب در شهرستان میناب، بندرسیریک در شهرستان سیریک و بندر جاسک در شهرستان جاسک با نگاه ویژه‌ دولت در حال توسعه است، بندر سیریک به عنوان بزرگترین بندر تجاری بعد از بندر شهید رجایی به لحاظ وسعت حوضچه، کارهای عمرانی آن در حال انجام است و با پیگیری‌های انجام شده رویه‌های گمرکی آن فعال شده است؛ در جاسک نیز زمین‌های وزارت نفت برای احداث یکی از بزرگترین بنادر در بطن طرح توسعه سواحل مکران به سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان واگذار شده است.