خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 15 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فروپاشی از درون

مشرق | بین‌الملل | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 21:00
شرایط داخلی و خارجی این روزهای رژیم نامشروع صهیونیستی در ۷۴ سال گذشته سابقه نداشته و بسیار حاد شده است.
رژيم،صهيونيستي،نتانياهو،كابينه،حزب،تشكيل،اشغالي،ليكود،احزاب، ...

خلاصه خبر

با معرفی نتانیاهو از سوی هرتسوک رییس رژیم صهیونیستی به عنوان نخست وزیر مکلف برای تشکیل کابینه جدید این رژیم، احزاب ائتلافی راستگرای افراطی رژیم صهیونیستی از جمله حزب اتحاد اوتسما یهودیت-صهیونیسم دینی و احزاب حریدی شاس و اتحاد یهودیت توراتی که توانستند در ائتلاف با حزب لیکود در انتخابات اخیر ۶۴ کرسی از ۱۲۸ کرسی کِنِسِت این رژیم را بدست بیاورند، هم اکنون مشغول رایزنی برای تشکیل کابینه جدید اسراییل می باشند.
لیبرمن نوشت: به نظر می رسد که نتانیاهو می خواهد با تغییرات کابینه از ادامه محاکمه خودش به اتهام فساد و رشوه خواری جلوگیری کند.
اعتراف "اسحاق هرتسوگ" رییس رژیم صهیونیستی که خود نتانیاهو را برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی انتخاب کرده نیز جالب است؛ وی چندی پیش به اعضای حزب تندرو ارتدوکسی "شاس" گفته بود که «دنیا از حضور "ایتمار بن گویر" نماینده راستگرای تندرو کِنِسِت در کابینه نتانیاهو نگران است».
روزنامه صهیونیستی «معاریو» اخیرا در گزارشی شاخص انسجام جمعیتی رژیم اشغالگر را براساس یک نظرسنجی منتشر کرد که برای سومین بار انجام شده و نشان می‌دهد که اکثر پاسخ دهندگان (۷۶ درصد) معتقدند که «ساختار جمعیتی اسرائیل» چند پاره است.
اعترافات "اسحاق بریک" رئیس سابق کمیته شکایات ارتش رژیم صهیونیستی و ژنرال بازنشسته ارتش این رژیم نیز درباره قدرت مقاومت قابل توجه است؛ وی تاکید کرده، با توجه به توانمندی روزافزون گروه‌های مقاومت (در فلسطین)، اسراییل مسیر زوال و نابودی را طی می‌کند.
روزنامه صهیونیستی "اسرائیل هیوم" به نقل از منابعی از داخل حزب لیکود به ریاست نتانیاهو بر ممانعت از دستیابی "بتسلئیل اسموتریچ" رئیس حزب "صهیونیسم دینی" به پست وزارت جنگ رژیم صهیونیستی خیر داد و نوشت که حزب لیکود اجازه اینکار را (به نتانیاهو) نخواهند داد؛ حتی اگر این امر منجر به تکرار انتخابات شود.
جنگ قدرت در اسراییل
شبکه تلویزیونی "آی ۲۴" رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داده که، احزاب مخالف نتانیاهو به رهبری حزب "یئش عتید" به ریاست "یائیرلاپید" برای هم افزایی تلاش ها و برنامه ریزی برای مقابله با کابینه تندرو آینده بنیامین نتانیاهو به توافق رسیدند.
در بیانیه این احزاب آمده است: ما به همکاری برای بازگشت به قدرت و ایجاد تغییر پایبند هستیم.