خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزیر علوم: دانشگاه های ایران در رتبه بندی بین المللی جزو بهترین های جهان قرار گرفتند- اخبار همدان - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 19:45
وزیر علوم با اشاره به پیشرفت های اخیر دانشگاه ها و دانشجویان ایران در رده های جهانی گفت: دانشگاه های ایران در رتبه بندی بین المللی جزو بهترین های جهان قرار گرفتند.
سينا،ابن،سرمايه،كشور،همدان،ادامه،فناوري،علوم،ازبكستان،فلسفه، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، آیین اختتامیه کنفرانس بین‌المللی "انسان شناسی در اندیشه فلسفی ابن‌سینا" با حضور محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و میهمانان خارجی در همدان، برگزار شد.
وزیر علوم امروز در آیین اختتامیه کنفرانس بین المللی انسان شناسی در اندیشه فلسفی ابن سینا‌ در همدان، شیخ‌الرئیس بوعلی‌سینا را سرمایه نمادین برای بشریت دانست و افزود: ابن سینا جزو دانشمندانی است که بزرگترین خدمت را به بشریت کرده است، بنابراین باید دنبال سرمایه‌های نمادین باشیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه منابع انسانی هنگام عجین شدن با علم، دانش، فناوری و نوآوری تبدیل به انسان نخبه و سرمایه نمادین می‌شوند، افزود: شیخ الرئیس یک سرمایه نمادین برای کشور بود که روح خودباوری و امید را به جامعه تزریق کرد.
وی خاطرنشان کرد: مادامی که فلسفه اسلامی به طور کامل فهم نشود، نمی‌توانیم حایگاه خود را در جهان علم پیدا کنیم و در ایران و سایر کشورهای منظقه لازم است اقدامات این چنینی انجام شود.
مصطفی بلال‌اف، مدیرگروه هستی‌شناسی و نظریه دانش دانشگاه دولتی داغستان روسیه، اظهار کرد: ارزش کارهای علمی ابن سینا برای تمام جهانیان است.