خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

الهیان: حقوق بشر به ابزار غرب برای غرض‌ ورزی‌های سیاسی تبدیل شده است/ آلمان در امور داخلی ایران دخالت نکند

فارس | سیاسی | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 19:45
رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: پیش‌نویس قطعنامه آلمان در نشست ویژه شورای حقوق بشر با موضوع تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی وضعیت حوادث اخیر کشور، دخالت در امور داخلی ایران است.
حقوق،ايران،بشر،كميته،آلمان،خارجي،رئيس،كشورها،كميسيون،امنيت،س ...

خلاصه خبر

زهره الهیان رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در تشریح نشست ویژه شورای حقوق بشر درژنو علیه ایران اظهار کرد: نشست ویژه شورای حقوق بشر در ژنو امروز با موضوع ایران در ارتباط با حوادث اخیر کشور و با پیشنهاد آلمان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این کشورها در عرصه بین الملل در صدد این هستند تا جمهوری اسلامی را به نقض گسترده حقوق بشر متهم کنند، تصریح کرد: همین کشورها که گروهک های تروریستی داعش و منافقین را تجهیز کرده و تامین مالی کردند و ظرفیت های سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی شان را به صحنه آوردند و برنامه حمله به کردستان را داشتند، مدعی نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی ایران شدند که اینها طنز روزگار است.
الهیان خاطر نشان کرد: متاسفانه سازوکارهای حقوق بشری امروز به ابزاری در دست برخی کشورها برای غرض ورزی‌های سیاسی تبدیل شده است یعنی اگر کشوری از آن ها تبعیت نکرده و منافع آن ها را تامین نکند متهم و محکوم به نقض حقوق بشر است و سازوکارها برای فشار به این کشورها به خدمت گرفته می شود.
رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: اساساً وظیفه این کمیته جبران خسارت هایی که به مردم بیگناه وارد شده و مجازات عاملان و آمران کشتار مردم و البته برخورد با قصور و تقصیری که ممکن است برخی از مسئولین در این زمینه داشته باشند، است؛ این سازوکار نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران عزم و اراده جدی برای ترمیم کاستی ها دارد و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این عزم و اراده وجود دارد که عاملان حوادث اخیر متناسب با جرمشان مجازات شوند.