خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 14 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

الهیان: مجامع حقوق بشری با دروغ درباره ایران اعتبار خود را کم می کنند/ جنایت های غرب را به آنها گوشزد کردیم- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 19:25
رئیس کمیته حقوق بشر مجلس، آمریکا و کشورهای غربی را حامی اصلی نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره ایران دانست و گفت: این کشورها عنوان حقوق بشر را ابزاری برای رسیدن به اهداف سیاسی خودشان قرار دادند.
حقوق،بشر،ايران،اسلامي،شوراي،الهيان،بيانيه،مجلس،نويس،كميته،زن ...

خلاصه خبر

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی گفت: اینها همان کشورهایی هستند که سرویس‌های امنیتی‌شان در یکی دو ماه اخیر در اقلیم کردستان عراق چندین نشست هماهنگی داشتند و در این نشست ها، گروهک‌های تروریستی مثل دموکرات و کومله را تجهیز و تامین مالی کردند، آموزش دادند و آنها را با هم هماهنگ کردند و البته تروریستهای دیگری مثل داعش و منافقین هم از آن بی بهره نبودند.
وی ادامه داد: اینها همان کشورهایی هستند که شعار «زن، زندگی، آزادی» می دهند ولی با تحریم‌هایی که علیه ملت ایران داشتند مسئول فوت تعداد زیادی از زنان و کودکان ایرانی هستند.
الهیان خاطرنشان کرد: همچنین در این بیانیه به نقش آلمان در تجهیز ارتش صدام به بمب‌های شیمیایی اشاره شده که موجب شهادت 13 هزار نفر و مجروحیت 100 هزار نفر شد که الان نیز گهگاهی خبر شهادت برخی از این افراد منتشر می‌شود.
وی ادامه داد: ما در این بیانیه به تفصیل گفتیم که پس از فوت خانم مهسا امینی که برای همه ما تاسف‌بار بود، مجلس شورای اسلامی کمیته مستقلی تشکیل داد و در این باره تحقیق کرد و دلایل فوت را هم ارائه داد و حتی پرونده قضایی تشکیل شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این بیانیه همچنین به موضوع رسانه های فارسی زبان خارج از کشور اشاره شده که دائم مردم را به آشوب و اغتشاش دعوت می کنند و آموزش ساخت بمب های دست ساز می دهند که نتیجه آن، شهید و مجروح شدن تعداد زیادی از ماموران انتظامی و امنیتی و نیز مردم عادی است.