خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 15 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش 500 هزار مترمربع به فضای دانشگاه فرهنگیان کشور- اخبار بوشهر - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 19:23
وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال 500 هزار متر مربع به فضای دانشگاه فرهنگیان افزوده و مشکل 40 هزار دانشجوی این مرکز آموزش عالی برطرف شد.
آموزش،پرورش،استان،بوشهر،فرهنگيان،دانشگاه،توسعه،سند،تربيت،فني ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، یوسف نوری شامگاه امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر اتحاد و هم‌افزایی مسئولان استان بوشهر در حل مشکلات آموزش و پرورش را مورد ستایش قرار داد و اظهار داشت: پیگیری استاندار و ‌دستگاه‌های اجرایی و حمایت‌های امام جمعه بوشهر در تحقق مطالبات آموزش و پرورش ستودنی است.
هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای براساس ظرفیت‌های‌ استان بوشهر در مناطق توسعه می‌یابد
استاندار بوشهر نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ظرفیت‌های‌ مهمی در بخش‌های مختلف وجود دارد گفت: بر این اساس توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه ای مبتنی بر مزیت‌های استان در دستور کار قرار دارد.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان بوشهر از توسعه اردوگاه‌های دانش‌آموزی در استان بوشهر خبر داد و گفت: اردوگاه‌های آموزشی و تربیتی برای دانش‌آموزان در تمام شهرستان‌های 10گانه این استان ایجاد می‌شود.
استاندار بوشهر در خصوص دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر نیز تصریح کرد: با اقدامات انجام شده این دانشگاه که تا پیش از این از رتبه پایین برخوردار بود ارتقا یافته است.
دانشگاه فرهنگیان در جنوب استان بوشهر راه‌اندازی شود
نماینده شهرستان‌های چهار گانه جنوب استان بوشهر در مجلس گفت: با توجه به رشد روز افزون جمعیت و استقرار قطب انرژی کشور در جنوب استان، راه‌اندازی دانشگاه فرهنگیان در این حوزه انتخابیه ضروری است.
هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش در استان بوشهر توسعه یابند
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: با توجه به مشکل بیکاری و اشتغال و ضرورت تربیت نیروی کار ماهر، باید هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار دانش در این استان توسعه یابند.
عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر افزود: کیفیت بخشی به فعالیت‌های آموزشی، تألیف کتب درسی و جذب نیروی انسانی باید مورد توجه قرار گیرد.
نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: معلمان نیاز به توجه ویژه دارند تا انگیزه بیشتر و آرامش، بتوانند نقش‌آفرینی کنند.