سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی برای دشمنان قابل تحمل نیست- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 18:58
کارشناس ارشد مسائل منطقه و بین الملل با بیان اینکه ایران امروز در حوزه نظامی وارد باشگاه برترین ها شده است گفت: اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی برای دشمنان قابل تحمل نیست.
ايران،قدرت،اسلامي،منطقه،جنگ،جمهوري،دشمن،دشمنان،مسائل،دست،سرا ...

خلاصه خبر

وی مهم‌ترین هدف دشمن در جنگ ترکیبی را مهار قدرت جمهوری اسلامی ایران برشمرد و افزود: دشمن قصد دارد با مهار کردن قدرت، جمهوری اسلامی ایران را وادار به تغییر رفتار کند چراکه دشمنان نمی‌توانند ایران را با اقتدار و قدرتمند تصور کنند.
سراج عنوان کرد: 70 سال پیش یکی از روسای جمهور آمریکا، ایران‌ را کانون قدرت اعلام کرده بود که امروز دشمنان به این موضوع رسیده‌اند و ایران امروز در حوزه نظامی وارد باشگاه برترین‌ها شده که این اقتدار برای دشمن قابل تحمل نیست بنابراین مشخص است که باید پاسخ را در مبدا به ما بدهند و اکنون در حال پاسخ به مبدا هستند و دشمن در مقابل ایران کاملا منفعل است.
وی بیان کرد: ایران موازنه قدرت را به هم ریخته و کانون‌های قدرت را جابه جا کرده است که این تغییر قدرت با محوریت ایران از غرب به شرق در حال انتقال است، اروپایی‌ها می‌گویند ما نگران رکود اقتصادی که ناشی از همه‌گیری کرونا و محدودیت انتقال انرژی روسیه به اروپا شده، هستیم اما بیشترین نگرانی اروپا قدرت‌یابی کشورهای آسیایی و رشد اقتصادی آنها است.
سراج اضافه کرد: مسئله پیمان‌ شانگ‌های نگرانی زیادی برای دشمنان ایجاد کرده است، پیمان شانگهای به این معنا است که ثروت از غرب به شرق منتقل می‌شود و ایران در چهار راه این انتقال قرار دارد بنابراین دشمن امروز فرصت کافی برای مهار کردن ایران ندارد و جنگ ‌ترکیبی آخرین فرصت دشمن و نظام‌ سلطه برای مهار قدرت جمهوری اسلامی است.
سراج تصریح کرد: دشمنان در یک‌سال اخیر، در دو حوزه مشروعیت‌زدایی و اعتبار‌زدایی از رهبری به دلیل نفوذ کلام و فصل الخطاب بودن ایشان و تغییر سبک زندگی ایرانی با آزادی‌های اجتماعی و حجاب اختیاری حوزه فرهنگی را برای جنگ‌شناختی انتخاب کرده است که بستر فرهنگی جنگ شناختی با فوت خانم مهسا امینی فعال شد و دشمنان در ادامه سعی داشتند در بستر مسائل معیشتی جنگ‌ترکیبی را دنبال کنند که با هوشیاری مردم و همراهی نکردن آنها در فراگیر کردن فتنه، اجتماعی کردن آشوب‌ها، امنیتی کردن آشوب‌ها و همه راهبردها در جنگ ترکیبی شکست خوردند.