خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 19 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نگاهی به کتاب «جامعه شناسی فوتبال در بافتی جهانی»؛ استفاده کشورها از قدرت فوتبال در جامعه- اخبار ادبیات و نشر - اخبار فرهنگی تسنیم

تسنیم | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 18:58
کتاب «جامعه شناسی فوتبال در بافتی جهانی» از منظری جامعه شناختی به تحلیل این ورزش و ارتباط آن با سایر پدیده های اجتماعی فرهنگی امروز می پردازد.
فوتبال،كتاب،جهاني،اجتماعي،فرهنگي،منتشر،ورزش،اقتصادي،بافتي،قر ...

خلاصه خبر

کتاب «جامعه‌شناسی فوتبال در بافتی جهانی» که پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منتشر کرده، یکی از کتاب‌های قابل تأمل در این حوزه است.
نویسنده کتاب استاد علوم اجتماعی دانشگاه لوبوروی انگلستان است.
اما در دهه‌های اخیر خصوصاً از دهه 1980 به بعد، مقوله فوتبال مورد توجه جدی جامعه‌شناسان و اصحاب علوم اجتماعی قرار گرفته و آثار و پژوهش¬‌های متعددی در این زمینه چاپ و منتشر شده است.» کتاب «جامعه‌شناسی فوتبال در بافتی جهانی» در سال 2015 منتشر شده است و از منظری جامعه‌شناختی به تحلیل این ورزش و ارتباط آن با سایر پدیده‌های اجتماعی فرهنگی امروز ‌می‌‌پردازد.هر یک از بخش‌های کتاب به شکلی تنظیم شده که علاوه بر سیر تاریخی، سایر ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی این ورزش در مقیاسی جهانی مورد بحث و کنکاش قرار گیرد.
کتاب «جامعه‌شناسی فوتبال در بافتی جهانی» نوشته جیم کله لند با ترجمه حمید پورنگ از سوی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات ترجمه و منتشر شده است.