خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معاون اجرایی رئیس جمهور: بزرگ ترین بندر خشک خاورمیانه آماده بهره برداری شد - اخبار استان تهران - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 18:58
معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: بندر خشک آپرین بزرگترین بندر خشک خاورمیانه است که عملیات اجرایی آن تقریباً به صورت 100 درصد به پایان رسیده است.
اسلامشهر،بندر،خشك،پروژه،تومان،فعال،موضوع،استان،آپرين،مصوبه،ر ...

خلاصه خبر

استان تهران جزو استان‌هایی است که بیشترین بهره‌برداری را از مصوبات سفرهای استانی داشته و این مصوبات کماکان جاری و ساری است.
منصوری تصریح کرد:‌ امروز بیش از 20 هزار میلیارد تومان مصوبه عمرانی و بیش از 20 هزار میلیارد تومان مصوبه تسهیلاتی در استان تهران منعقد شده است که بخشی از آن نیز اجرایی شده است.
در شهرستان اسلامشهر و در گام اول و پیش از سفر استانی 1150 میلیارد تومان مصوبه در اختیار مجموعه شهرستان اسلامشهر قرار گرفته بود که به نسبت این شهرستان، عدد قابل توجهی است.
در موضوع بیمارستان مقرر شد 350 میلیارد تومان دولت باید کمک کند که تا به امروز 145 میلیارد تخصیص داده شده است.
معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری تأکید کرد:‌ در موضوع ساماندهی شبکه آب و فاضلاب اسلامشهر بیش از 400 میلیارد تومان مصوبه سفر داریم.
وی گفت: در یکسال گذشته در دولت، اتفاقات و مصوبات مهمی شکل گرفته است که گره‌های بزرگی از مردم این منطقه باز کرده است.
فعال شدن پروژه‌های اصلی عمرانی از مهم‌ترین اتفاقات بوده است اما بعضی از زیرساخت‌ها و مسائل اقتصادی اشکالات جدی داشته است و دولت با همت خود مصوبه گذرانده است.
چراکه شرایط شاید به گونه‌ای باشد که نتوانیم برای این پروژه اعتبار متمرکز بگذاریم که این مسئله را نیز آمادگی داریم تا در قالب مصوبات این سفر بگذرانیم.
وی گفت: موضوع مترو با این منابع خیلی طول خواهد کشید و 3 راه وجود دارد که به این پروژه کمک شود.