خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سهام وثیقه خودروساز‌ها طی هفته‌های آینده جایگزین می‌شود

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 18:51
خاندوزی گفت: طی هفته‌های آینده سهام وثیقه خودروساز‌ها با سهام‌های دیگر از سوی دولت که در نوبت واگذاری‌های فوری وجود ندارد جایگزین خواهد شد.
سهام،واگذاري،نهايي،آينده،اجماع،اقتصاد،وزارت،دولت،مسئله،خودرو ...

خلاصه خبر

وزیر اقتصاد درباره سهام وثیقه خودروسازان هم گفت: با توجه به دستوری که به رئیس سازمان خصوصی سازی دادم طی هفته‌های آینده سهام وثیقه خودروساز‌ها با سهام‌های دیگر از سوی دولت که در نوبت واگذاری‌های فوری وجود ندارد جایگزین خواهد شد و مانعی از این پس برخورد نخواهد کرد.
وی درباره محل هزینه وجه دریافتی سهام هلدینگ خلیج فارس اظهار کرد: در قانون بودجه ۱۴۰۱، تقریبا مبلغ ۷۰ هزار میلیارد تومان از محل واگذاری سهام دولت دیده شده است که مهمترین و ارز‌ترین بخش آن مربوط به واگذاری ۱۲ درصد از سهام بلوک هلدینگ خلیج فارس بود که معامله در حالت رقابتی با یک خریدار دارای اهلیت انجام شد و حصه نقدی آن حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان دیروز و امروز تامین شده و بخش زیادی از آن به شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز شده و با نهایی شدن این مقدار در هفته آینده معامله نهایی خواهد شد و بزرگترین واگذاری خصوصی سازی کشور این بار با اهلیت سنجی انجام شده که با رقابت ۳۲ درصد بالاتر از قیمت پایه صورت گرفت را به شکل موفقیت‌آمیزی در هفته آینده قطعی خواهیم کرد.