خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 12 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«لباس پارسی»؛ نمادی از ظرفیت‌های بزرگ هنر پوشاک ایران در جام جهانی ۲۰۲۲

باشگاه خبرنگاران | فرهنگی و هنری | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 18:47
جام جهانی، فرصت مناسبی برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم هر کشوری به دیگر کشورهاست.
كشور،جام،فرهنگ،ايران،جهاني،فرهنگي،قطر،لباس،امامي،دوحه،فضاي،ع ...

خلاصه خبر

سید مجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، درمورد اقدامات انجام شده این شورا به منظور جام جهانی امسال، بیان کرد: کارگروه فرهنگ رسانه‌ای جام جهانی با ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، از ابتدای سال جاری، فعالیت مستمر خود را آغاز کرد و با توجه به نمایشگاهی که در دوحه قطر برگزار شده و فرصتی که به برخی از کشور‌ها داده شده، اقدامات خوبی در خصوص فرهنگ و تمدن ایران انجام شده است و درمورد حمایت تماشاگران، چه با لباس هواداری و پرچم و چه با حفظ مستندات و هدایا و اطلاعاتی از فرهنگ ایران نیز فعالیت‌های خوبی انجام گرفته است تا آن‌ها بتوانند در این فرصت بزرگ میان فرهنگی و بین المللی، فرهنگ کشور را به دیگر تماشاگرانی از کشور‌ها و زبان‌های دیگر نشان دهند و در این میان، کمیته‌های مختلفی هم کار کرده اند.
از اینرو، کشور، یک ستاد مرکزی جمهوری اسلامی با محوریت رایزنی فرهنگی ایران در دوحه قطر داشت که بسیاری از فعالیت‌ها را ساماندهی کرد؛ به طوری که هنرمندان و خبرنگاران زیادی با پشتیبانی اعزام شدند و همه این فعالیت‌ها، امسال در کارگروه فرهنگی رسانه‌ای با همکاری سازمان‌های دیگر در کنار وزارت ارشاد و بخش مردمی انجام شد.
او ادامه داد: پشتیبانی کاملی توسط قطر و ستاد جمهوری اسلامی ایران در دوحه برای هنرمندانی که هنر‌های فوری، خیابانی و موسیقایی داشتند، انجام شد و برای این منظور، اعزام صورت گرفت.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور بیان کرد: هر فعالیت فرهنگی و هنری در طول برگزاری جام جهانی که از طرف ستاد برگزاری مسابقات برگزار می شود، مورد استقبال قرار می‌گیرد.
اما به دلیل بعضی از محدودیت‌ها و حتی بی‌تجربگی‌هایی که برگزارکنندگان این دوره جام جهانی داشتند، با وجود این که این دوره جام جهانی نزدیک‌ترین جام جهانی به کشور ما بود و همچنین هزینه‌های فوق‌العاده بالایی برای اسکان در کشور قطر و شهر دوحه درنظر گرفته شده بود، شرایط رضایت‌بخش نبود؛ به طوری که شاید بیش از ۴۰درصد برنامه‌ریزی‌های انجام شده در قطر محقق نشدند.