خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زندگی میرزا کوچک با آیات قرآن عجین شده بود

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 14:46
رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه زندگی میرزا کوچک با آیات قرآن عجین شده بود، گفت: شخصیت میرزا باید در ابعاد مختلف واکاوی شود.
ميرزا،خان،آيت،الله،اشاره،فلاحتي،فقيه،گيلان،نماينده،تاريخ،فتن ...

خلاصه خبر

آیت الله فلاحتی با اشاره به جایگاه علمی و معرفتی میرزا کوچک خان جنگلی، بیان کرد: اساتید برجسته آن زمان شالوده فکری، معرفتی و علمی میرزا کوچک خان جنگلی را شکل دادند.
وی ادامه داد: میرزا کوچک در مکتب اساتیدی چون سیدعبدالوهاب ضیابری درس آموخت و روحیه مبارزاتی سیدعبدالوهاب، تجلی بخش استکبارستیزی در اندیشه میرزا کوچک خان جنگلی شد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در سن ۱۴ سالگی شخصیت میرزا را درک کرده بود، گفت: حضرت امام در همان سنین نوجوانی به کمک میرزاکوچک خان شتافت و از نهضت جنگل حمایت کرد.
نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه میرزا کوچک خان ستاره درخشان در آسمان تاریخ ایران و گیلان است، گفت: انعکاس اقدامات و حرکت ارزشمند میرزا کوچک خان بعد از یک قرن همچنان درخشان و هدایت گر است.
آیت الله فلاحتی با اشاره به زندگی عرفانی و اعتقادی میرزا کوچک خان، بیان کرد: زندگی میرزا با آیات قرآن و احادیث و روایات ائمه اطهار (ع) عجین شده بود.