خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 17 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نرخ بیکاری و افراد فاقد مسکن جامعه ایثارگری از عموم جامعه بالاتر است

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 14:34
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره وضعیت جانبازان و ایثارگران توضیحاتی را ارائه داد و نرخ بیکاری را در بین این قشر بیش از عموم جامعه عنوان کرد.
ايثارگران،كشور،جامعه،رئيس،بنياد،شهيد،سن،امور،قانون،دولت،جمهو ...

خلاصه خبر

معاون رئیس جمهور با اشاره به قوانینی که در جامعه حاکم است، خاطرنشان کرد: نظام ما مردم‌پذیر و اسلامی است و امام خمینی (ره) با پیروزی انقلاب اسلامی مردم را به مجاهد تبدیل کردند، مطالبه‌گری در جامعه یک نوع مجاهدت است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به ترمیم وام اشتغال ایثارگران گفت: تسهیلات ۱۵۰ و ۳۰۰ میلیونی برای ایثارگران در نظر گرفته شده است و در دولت سیزدهم خدمات رفاهی به ایثارگران بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است.
معاون رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی در مورد خدمات‌رسانی به اقشار مختلف ایثارگران، گفت: در مورد جانبازان که تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند بین جانباز ۵ درصد با جانباز ۷۰ درصد تفاوت‌هایی در ارائه خدمات وجود دارد، زیرا جانباز ۵ درصد سطح کمی از معلولیت دارد و با جانباز ۷۰ درصدی که روی ویلچر است زندگی متفاوتی دارد برای همین نوع رسیدگی ما هم باید متفاوت باشند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه برای حل مشکلات آموزشی و فرهنگی در کشور باید به دنبال اصلاح قوانین باشیم، تصریح کرد: با متهم کردن بقیه نمی‌توان مشکلات آموزش و پرورش را حل کرد، رهبر معظم انقلاب از سال‌ها قبل در مورد ناتوی فرهنگی در کشور هشدار دادند و فضای مجازی را قتلگاه جوانان معرفی کردند و می‌فرمایند که اگر رهبر نبودند در حوزه فضای مجازی فعالیت می‌کردند.
معاون رئیس جمهور با انتقاد از برخی از کشور‌های حامی اختلاس‌گران کشور از جمله کانادا گفت: این کشور‌ها ادعا می‌کنند مدافع حقوق بشر هستند در حالی که دارایی‌های مردم را برنمی گردانند و حتی حاضر نیستند اسناد این تخلفات را بررسی کنند.
نشست «مسئولین پای میز مطالبه» به مناسبت دوم آذر، روز بسیج دانشجویی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد.