سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان توسط بورس صورت خواهد گرفت

مهر | اقتصادی، استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 13:23
کرمانشاه- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه تامین بخشی از سرمایه مورد نیاز بنگاه‌ها به بورس واگذار شده است، گفت: تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان توسط بورس صورت خواهد گرفت.
بازار،سرمايه،تأمين،مالي،بورس،اوراق،عشقي،بهادار،حضور،تاكيد،رئ ...

خلاصه خبر

وی با تاکید بر لزوم مدیریت بازار بورس، افزود: باید در این زمینه مراودات بیشتر و مؤثری صورت گیرد و در این راستا باید با همکاری مسئولان مربوطه جلسات به صورت مرتب‌تری برگزار شود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بازار بورس از ۲ بخش مهم مهم تشکیل شده، تصریح کرد: بخش اول آن بخش ثانویه است که همیشه با فراز و نشیب‌هایی همراه است که متأثر از عوامل متعدد خواهد بود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد: حضور شرکت‌های دانش بنیان در بازار بورس تاکنون بسیار ضعیف و کم رنگ بوده و نهایت کارهای انجام شده در این زمینه پذیرش تعدادی شرکت‌های دانش‌بنیان و معامله سهام‌های آنها است.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به تنوع صندوق‌های بورس، خاطرنشان کرد: انواع سرمایه‌گذاری‌ها در بازار سرمایه شامل تشکیل صندوق‌ها در بازار ثانویه، سهام، اهرمی که ریسک بالا می‌پذیرد، تضمین اصل سرمایه است.
عشقی با تاکید بر اینکه از سال گذشته بازار بورس و سرمایه جای خود را با حضور پررنگ‌تر مردم دنبال کرد، خاطرنشان نشان کرد: حضور مردم عادی به صورت گسترده در بازار سهام مسئله‌ای مهم طی سال‌های گذشته بود و به دلیل عدم آگاهی با مشکلاتی مواجه شدند که باید بر اساس برنامه‌های کاربردی آگاهی لازم به آنها برای سرمایه‌گذاری داده شود.