سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نماینده ولی فقیه در همدان: تحقق تمدن بشری در گرو شناخت حقیقت انسان است

فارس | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 13:13
نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه اگر حقیقت انسان شناخته شود تمدن بشری محقق می‌شود گفت: بشر امروز گرفتاری‌هایی دارد که با بهره‌برداری از روش و منش فکری ابن سینا می‌تواند خود را نجات دهد.
انسان،سعادت،اسلام،بوعلي،حقيقي،بدن،همدان،نفس،بشر،نگاه،عقلانيت ...

خلاصه خبر

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه در روایات داریم کسی که خودش را بشناسد، خدایش را خواهد شناخت، مطرح یادآور شد: در نگاه اسلام شناخت انسان مساوی با شناختن خداوند است و این تأکیدی بر پیوند بین خداوند و انسان است.
وی افزود: این روایت شریف نشان دهنده آن است که استعداد و ظرفیت در انسان نهفته است و اگر کسی این استعداد را بشناسد، به خداوند خواهد رسید.
نماینده ولی فقیه در استان همدان، با بیان اینکه در نگاه فلاسفه اسلامی و بوعلی، حقیقت وجودی انسان نفس اوست، نه بدن او، گفت: بدن مرکبی است که روزی از آن پیاده خواهیم شد و باید این اصل را بدانیم.
وی با اشاره به اینکه بشر امروز نیازمند توجه به قرآن است، خاطرنشان کرد: نباید تنها در جلد و مقدمات آن گرفتار شد و به دور از نگاه سطحی، به دنبال شناخت حقیقی آن باشد.