خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تامین مالی 75 درصد شرکت ها از بازار سرمایه/قواعد دست و پاگیر پذیرش در بازار سرمایه تسهیل می شود- اخبار کرمانشاه - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 13:12
رئیس سازمان بورس گفت: 75 درصد تأمین مالی شرکت ها توسط سیستم بانکی و 25 درصد از طریق بازار سرمایه انجام می شود.
بازار،سرمايه،تأمين،مالي،اقتصاد،عشقي،پذيرش،سهام،بورس،اشاره،عن ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه بازار سرمایه از دو بخش کلی تشکیل شده که بازار ثانویه شرایط خاص خود را دارد عنوان کرد: بازار ثانویه نوساناتی دارد و این در تمام دنیا در بازه سه چهار ساله طبیعی است.
رئیس سازمان بورس افزود: برنامه داریم ضوابط پذیرش در بازار سرمایه برای این شرکت‌ها تسهیل و قواعد دست و پاگیر اولیه کاهش یابد که شرکت‌های بیشتری پذیرش شود.
وی با بیان اینکه 50 درصد اقتصاد ما براساس خدمات است عنوان کرد: چنانچه بخواهیم حرکتی در اقتصاد ایجاد کنیم حوزه خدمات می‌تواند نقش پررنگ‌تری ایفا کند و بازار سرمایه در این حوزه می‌تواند ورود جدی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه تنوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس تکمیل شده است افزود: یکی از معضلات از سال 99 تاکنون حضور مردم عادی به صورت گسترده در بازار سهام بود که به واسطه تبلیغات و اعتماد به افراد خاصی سهام خریدند و زیان کردند؛ به همین دلیل تلاش شد ابزاری طراحی شود که افرادی که در این بازار ریسک را نمی‌پذیرند اصل سرمایه آن‌ها محفوظ باشد و هر کسی بر مبنای مقدار ریسکی که می‌تواند بپذیرد، می‌تواند سهام خریداری کند.