خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 10 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حل مشکل بانکی و ترانزیت، پیش‌نیاز توسعه روابط ایران و بلاروس

مهر | اقتصادی | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 12:36
رئیس اتاق ایران حل مشکل ضمانت‌نامه‌های بانکی و حمل‌ونقل و ترانزیت میان ایران و بلاروس را پیش‌نیاز توسعه روابط تجاری دو کشور دانست.
كشور،بلاروس،ايران،اتاق،بازرگاني،تجاري،پيشنهاد،رئيس،حجم،مشترك ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق بازرگانی، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، در نشست مشترک با میخائیل میاتلیکف رئیس اتاق بازرگانی و صنعت بلاروس، با بیان اینکه حجم مبادلات اقتصادی بین دو کشور در حد ظرفیت‌های اقتصادی دو طرف نیست گفت: اتاق‌های بازرگانی ایران و بلاروس در این زمینه مسئولیت زیادی دارند.
همچنین حمل‌ونقل و ترانزیت در شرایط فعلی اهمیت زیادی دارد و افزایش حجم مبادلات ایران و بلاروس تا حد زیادی به رفع مشکلات این حوزه مربوط است.
ما آماده هستیم در صورت همراهی طرف ایرانی کنفرانس مشابهی با همین موضوع را در بلاروس هم برگزار کنیم.
او همچنین با پیشنهاد دیدارهای سه‌طرفه بین اتاق‌های ایران -روسیه - بلاروس ادامه داد: ما می‌توانیم بازدیدهای مشترک میان سه کشور برگزار کنیم.
بنابراین در هر بار سفر شما به روسیه می‌توانید به بلاروس هم بیایید.
رئیس اتاق بازرگانی و صنعت بلاروس با اشاره به برگزاری نمایشگاه بزرگ مینسک در سال آینده میلادی توضیح داد: تمام محصولات کشاورزی و صنایع غذایی بلاروس در این نمایشگاه ارائه می‌شود.
میاتلیکف به پیشنهاد نخست‌وزیر بلاروس برای معاملات بانکی مستقیم از طریق ارزهای دو کشور اشاره کرد و گفت: این موضوع می‌تواند تجارت ما را گسترش دهد.