خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 15 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

معاون رئیس جمهور: 2300 نفر از ایثارگران در اولویت دریافت مسکن قرار گرفتند- اخبار قزوین - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 12:35
معاون رئیس جمهور گفت: حدود 4 هزار و 600 نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر ما مسکن ندارند که نیمی از آنها یعنی حدود 2 هزار و 300 نفر را در اولویت نخست دریافت مسکن در سال جاری قرار دادیم
ايثارگران،قزوين،حوزه،شهدا،ايثار،شهيد،شهادت،استان،اغتشاشات،بن ...

خلاصه خبر

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت ساماندهی گلزارهای شهدا در سراسر کشور گفت: استان قزوین در این حوزه عملکرد مناسبی داشته و به زودی ساماندهی گلزارهای شهدا در این استان به اتمام خواهد رسید.
قاضی‌زاده هاشمی افزود: در حوزه درمانی برخی مراکز و نهادها مشکلاتی برای ایثارگران در استان قزوین ایجاد کرده‌اند که خطاب به این دستگاه‌ها می‌گوییم خدمات‌رسانی به ایثارگران وظیفه همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی است و نباید برای ایثارگران و خانواده شهدا زحمت درست کنیم و یا به آنها بی‌احترامی کنیم.
محمدمهدی اعلایی با تأکید بر لزوم معرفی بیشتر شهدای شاخص استان قزوین به مردم ایران و جهان اضافه کرد: در این زمینه باید یک آسیب‌شناسی انجام داده و تلاش کنیم برنامه‌های اثرگذارتری را برای معرفی و بازشناسی این شهدا به مرحله اجرا دربیاوریم.
استاندار قزوین با اشاره به ضرورت تالیف و نشر آثار مکتوب در حوزه ایثار و شهادت گفت: برای معرفی سبک زندگی شهدا به جوانان و نسل امروز به کتاب‌های بیشتر و اثرگذارتری نیاز داریم و به همین خاطر همه دستگاه‌های متولی باید در این حوزه از نویسندگان حمایت مالی کنند تا چاپ چنین آثاری آسان‌تر صورت بگیرد.
به گزارش تسنیم، در این نشست با حضور قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و خانواده شهدا از پوستر کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی رونمایی شد.