خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 15 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ورزشگاه امام(ره) به آلومینیوم واگذار شود/ ۸ میلیارد تومان هزینه ورزشگاه کردیم

فارس | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 12:14
مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک می‌گوید: حدود ۸ میلیارد تومان هزینه بابت رفع ایرادات ورزشگاه امام خمینی(ره اراک پرداخت شده است؛ پولی که در باشگاه باید هزینه می‌شد صرف ورزشگاه کردیم و انتظار داریم با توجه به این هزینه یک قرارداد ۱۰ یا ۱۲ ساله با باشگاه منعقد شود.
باشگاه،شركت،آلومينيوم،تيم،رجائيان،اراك،فارس،ورزشگاه،فوتبال،ه ...

خلاصه خبر

همچنین با هماهنگی هیئت‌مدیره باشگاه به جوان‌سازی تیم روی آورده که هرچه مسابقات رو به جلو حرکت می‌کند، تیم آلومینیوم روند رو به رشد خود را نشان داده و نتایج بهتری را کسب می‌کند و فوتبال زیباتری ارائه می‌دهد.
به همین منظور و به دلیل بررسی شرایط و اقدامات باشگاه بخش اول مصاحبه خبرنگار ورزشی فارس را با محمد رجائیان مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک می‌خوانید.
فارس: لطفاً در مورد عملکرد باشگاه بفرمایید؟
رجائیان: از زمانی که بنده به عنوان مدیرعامل باشگاه انتخاب شدم آقای رحمتی با توجه به اینکه در فصل قبل قرارداد حرفه‌ای بسته بود و در آن قید شده که اگر رتبه تیم در لیگ هشتم باشد و همچنین در جام حذفی به فینال راه پیدا کند به صورت اتوماتیک قرارداد در فصل جدید تمدید خواهد شد، با تصمیمات هیأت مدیره به این که جمع‌بندی رسیدیم که آقای رحمتی با توجه به توانایی و داشتن انگیزه مناسب و نتایجی که کسب کرده می‌تواند همراه خوبی برای تیم فوتبال آلومینیوم و باشگاه فرهنگی باشد.
همه این اقدامات با کمک مدیریت و هیئت‌مدیره شرکت آلومینیوم بود که می‌توان به نوعی گفت که به‌واسطه پول و اعتباری که باشگاه می‌دهد هویت این باشگاه را رقم می‌زنند؛ در واقع از کارگران پرتلاش و هیئت‌مدیره شرکت آلومینیوم که زمینه‌ساز حضور پرقدرت تیم فوتبال آلومینیوم در لیگ برتر هستند نیز، تشکر می‌کنیم.
هدف‌گذاری باشگاه چگونه است؟
فکر می‌کنم کارکرد باشگاه در نشان دادن روز اراک و روز صدارت امیرکبیر با چاپ یک بنر در هفته فرهنگی اراک در بازی مقابل استقلال که همه رسانه‌های داخلی و خارجی پوشش دادند از همه دستگاه‌ها بالاتر بود، این خود تأثیرگذاری فوتبال را نشان می‌دهد.
فارس: واگذاری ورزشگاه امام خمینی اراک به کجا انجامید؟
در حالی که مدیرکل ورزش و جوانان اعلام کرده بود که به باشگاه واگذار شده است؟!
این ورزشگاه در اجاره هیئت دوومیدانی بوده است.
هیئت دومیدانی در زمان مدیریت بنده کلیه اتاق‌ها را در اختیار باشگاه قرار داده است اما چیزی که در ورزشگاه اتفاق افتاده بر اثر عملکردی است که داشتیم؛ اگر این ورزشگاه ۱۰ سال به باشگاه واگذار شود که تاکنون اتفاق نیفتاده است و فعلاً مشکل اداری دارد درخواستی که ما داریم توجه خرجکرد ما در این ورزشگاه به خصوص تعمیرات رختکن‌ها و دیگر موارد که نزدیک به ۸ میلیارد تومان تا امروز باشگاه در این مجموعه ورزشی هزینه کرده است.
موضوع دیگری که مورد بحث است نورهای ورزشگاه ۱۵ هزار نفری امام خمینی(ره)است؛ اعتبار آن آماده است و شرکت توسعه باید مناقصه آن را برگزار کند.
همچنین در فصل جدید و جاری نیز دو ویلا و یک ساختمان جدید از سوی شرکت به باشگاه واگذار شده که باشگاه از نظر ساختاری به یک ضریب خاطر برسد؛ همچنین تعدادی زمین چمن را در سطح شهر اجاره کردیم تا بتوانیم تیم‌های پایه را ساماندهی کنیم، قرارداد مربیان تیم‌های پایه را در حد باشگاه بزرگی مثل سپاهان رساندیم.
بازیکن باید از مدرسه فوتبال نونهالان نوجوانان جوانان و امید رشد کند و در نهایت به بزرگسالان برسد اگر نشد کار درستی نشده است؛ این چرخه باید خودش را تغذیه کند.
با انتصاب افراد تمام هدف‌گذاری‌های باشگاه به سمت حرفه‌ای شدن است.
فارس: رابطه باشگاه با شرکت آلومینیوم چگونه است؟
فارس: روابط با هیأت مدیره باشگاه چطور؟