خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 16 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سهمش از جوانی و طلبگی، شهادت شد

فارس | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 11:37
دردانه پدر و مادر بود، جوان بود، خیلی جوان. از آنهایی که نه انقلاب را دیده بود و نه دفاع مقدس اما با جهادهایش حیرت انگیز بود. در کوچه های شهر به جهاد با شرّ رفت هوهوی باد پاییز در شلیک گلوله ها پیچید و خونش چکید.
احمدرضا،جهاد،بيرم،هفتادي،جوان،زندگي،عاشق،پاييز،جان،انتخاب،ان ...

خلاصه خبر

دردانه پدر و مادر بود، جوان بود، خیلی جوان.
از بچگی عاشق مسجد و بسیج بود، دو دهه از زندگی اش گذشت و او تمامأ در مسجد و بسیج قد کشیده و بزرگ شد، درخت زندگی اش پر شاخ و برگ بود و هر شاخه ای ختم به خدا می شد، برگهای کتاب زندگی اش را که زیر و رو کنی همه درسی است برای سعادت.
خادمِ جوان
شهید عرفانی‌نیا حالا به سن جوانی رسیده بود، سنی که فرصت انتخاب است و شنیدن نداهای درون، احمدرضا خط زندگی اش را انتخاب کرده است، راهی که او دوست دارد برود راه خدمت به خلق است با خودش می سنجد کجا وارد شود که بتواند به این سر خط مقصود برسد و همین می شود که تصمیم می گیرد به قم برود و درس طلبگی را بخواند.
با تمام اشتیاق پای مکتب طلبگی می نشنید، مثل همان روزهای بچگی که عاشق مسجد بود و با حفظ کردن قرآن روزهای کودکی اش را گذراند.
تا باده عشق در قدح ریخته‌اند، اندر پی عشق عاشق انگیخته‌اند
نمیدانم احمدرضای عاشق جهاد که در هر سو در جستجوی شهادت بود در میان توسلات و دل شکستگی هایش به خدا چه گفت که این چنین اجابت شد، اما هر چه که بود خوب پر کشید.
از جوان دهه هفتادی طلبه قصه‌ی ما شجاعت و خدمت خالصانه به یادگار مانده است، او اوج گرفت و کوچ کرد به سرزمین عشق و ما بال‌سوختگان از آتش گناه در حسرت پرواز.