خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 13 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بسیجی در اردوجهادی خاک می‌خورد تا خاکی و با صفا شود

فارس | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 11:37
جهادگر برای رضای خدا می‌آید و گوشه چشمی هم به رضای بنده خدا دارد، می‌شود قطعاتی از بهشت را در همین اردو‌های جهادی دید. نشاط هست، گناه نیست، خستگی هست اما لذت هم هست، چیزهایی که جمع این‌ها را با همدیگر نمی‌شود پیدا کرد.
جهادي،بسيج،طرح،پزشكي،استان،نفر،بسيجي،سختي،گروه،اردو،اعزام،جه ...

خلاصه خبر

لذت را هم در سختی کشیدنش می‌داند، می‌داند اگر همه‌چیز جور باشد که نامش را نمی‌گذارند اردو جهادی، شاید نامش چیز دیگری می‌شد، لذتش را در دراز کشیدن کنار تپه ماسه می‌بیند، نهارش دیر شود و از گرسنگی با نان و تخم‌مرغ و گوجه املتی درست می‌کنند و میخورند و با همان ظهر را شب کند و در کنار کارش با اهالی روستا کمی فوتبال هم‌بازی کند.
البته ناگفته نماند ذهنمان را در واژه جهادگر و اردو جهادی به سمت ساخت‌وساز نبریم، جهادگرهای متخصص کارشان جدا است و به قول بچه‌هایی که با خاک و سیمان سروکار دارند، کار آن‌ها باکلاس‌تر است!
خلاصه اینجا تنها جایی است که به جیب کسی پولی نمیرد و شاید هم مجبور شوی برای کمک به اردو از جیبت هم پولی بدهی اما بازهم با همین‌ها لذت می‌بری.
لذت اردو جهادی را فقط کسی که از عمق جان بسیجی است می‌برد کسی این سختی را دوست دارد که عاشق مردم و کشورش باشد.
خستگی هست اما لذت هم هست.
شوخی، طراوت، کار برای خدا، گریه، خنده و در عین خنده، با برگزاری یک دعای کمیل، اشک‌ها از چشم‌ها جاری می‌شود.
گاهی می‌خواهیم احساس بدی را که به ما دست داده، در یک ۱۵ روز جبران کنیم.
از سختی گفتیم که همین سختی انسان‌ساز است، سختی رفتن، وقتی قرار است بهترین ایام سال که عید نوروز است همه درگشت و گذار و دیدوبازدید هستند تو باید بروی به اردو جهادی این همان سختی است که باید از همه‌چیز دنیا و لذت‌هایش بزنی و بروی برای خدمت به خلق‌الله.
این است فلسفه اردو جهادی!
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مشاوره پروژه‌های مهندسی و ساختمان، مشکلات صنفی و تعمیرات وسایل منزل، مشاوره در امور باغبانی و زراعت، کشاورزی و دام، مشاوره‌های شغلی و کارآفرینی، مشاوره در امور زنان و مشکلات خانواده، مشاور حقوقی، شناسایی نیازمندان و اعزام گروه‌های جهادی در مرکز استان و شهرستان‌ها از سایر خدمات ارائه‌شده در این طرح است.
شمشیریان یادآور شد: در اجرای طرح نفس و جوانی جمعیت به همت این مجموعه برگزاری جلسات در دستگاه‌های سلامت با این موضوع، معرفی ۶ مربی آموزشی در رابطه با مشاوره قبل از ازدواج، کارگاه آموزشی نجات فرزند از سقط برای پرستاران بیمارستان امام علی و ماماهای بیمارستان بنت‌الهدی بجنورد بخشی از برنامه‌های اجرایی شده در این طرح هستند.
ما به این اردوها نیاز داریم تا خاکی و باصفا شویم
شاید بعضی از اهالی علم و افراد محتاط و جدی و اهل سیر و سلوک، فکر کنند که این اردوها وقت تلف کردن است و یا حداقل اولویت ندارد و خیلی امر مهمی نیست!
اما حضور در این اردوها وقت تلف کردن نیست.
ما به این اردوها نیاز داریم تا خاکی و باصفا شویم، نه اینکه مردم و اردو به ما نیاز داشته باشند.