سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آغاز مهاجرت پرندگان سیبری به خراسان شمالی/ زمستان گذرانی 30 گونه پرنده در تالابهای استان- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 11:36
مدیرکل حفاطت از محیط زیست خراسان شمالی از ورود 30 گونه پرنده مهاجر سیبریایی به استان خبر داد.
استان،پرندگان،موجود،سيبري،مهاجرت،خراسان،شمالي،آبزي،نواحي،حفا ...

خلاصه خبر

وی افزود: حدود 30 گونه از پرندگان سیبری در این ایام به تالاب‌های خراسان شمالی رسیدند که با توجه به بارش‌های مناسب و آبگیری تالاب‌ها، این مناطق میزبان پرندگان هستند.
به گزارش تسنیم، اوج مهاجرت پرندگان به این استان دی و بهمن ماه است و این پرندگان برای زمستان گذرانی و توقف بین راهی در آبگیرهای استان به نواحی گرمتر جنوبی مهاجرت می‌کنند.
در خراسان شمالی 65 گونه پستاندار از 197 گونه موجود در کشور زندگی می‌کنند و 141 گونه پرنده از 532 گونه موجود در کشور، 68 خزنده از 228 گونه موجود کشور، چهار گونه خزنده دوزیست از 20 گونه موجود و هشت گونه ماهی و آبزی از مجموع 160 گونه آبزی موجود، در استان زیست می‌کنند که برخی از این گونه‌ها نظیر یوزپلنگ، بالابان، هوبره، کبک دری و کرکس مصری در طبقه بندی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت(IUCN) در رده‌های بحرانی و در حال انقراض قرار دارند.