خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 آذر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شانس بزرگ کی‌روش و شاگردانش در مصاف با ولز

مشرق | ورزشی | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 11:23
ملی‌پوشان فوتبال ایران برای اینکه همچنان شانس صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را داشته باشند محکوم به پیروزی مقابل ولز هستند.
بازي،ايران،ولز،انگليس،تيم،آمريكا،فوتبال،ملي،بازيكن،شكست،هافب ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، ملی‌پوشان فوتبال ایران فردا (جمعه) فرصت دارند تا با شکست تیم ولز شانس خود را برای صعود به مرحله یک هشتم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حفظ کنند؛ هر چند نتیجه تساوی هم به این معنا نیست که تیم ایران شانسی برای صعود نخواهد داشت؛ اما در پایان مرحله گروهی جام جهانی اگر امتیازات تیم‌ها برابر باشد تفاضل گل مشخص خواهد کرد که کدام تیم‌ها به مرحله بعدی صعود خواهند کرد.
ولز تیمی شکست‌ناپذیر نیست
مهمترین ضعف ولز، ناتوانی در مالکیت توپ است.
با اینکه در نیمه دوم بازی با آمریکا شرایط ولزی‌ها به لحاظ مالکیت توپ بهتر شد اما آمار نهایی این بازی نشان داد که آمریکا در ۵۹ درصد از زمان بازی توپ را در اختیار داشت.
در دیگر بازی گروه B جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، انگلیس به مصاف آمریکا خواهد رفت.
کی‌روش باید هر طور شده شرایط این بازی را برای ملی‌پوشان فوتبال ایران تفهیم کند تا شاگردانش در زمین بازی نقش تماشاگر را بازی نکنند.
این ۴ بازیکن که به ندرت در کنار هم بازی کرده‌اند پاشنه آشیل تیم ملی در مصاف با انگلیس بودند.
او از معدود موقعیت‌هایش استفاده کرد و یک گل زیبا به ثمر رساند.
گل دوم او هم از روی نقطه پنالتی بود.
بازی با ولز یکی از مهمترین بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران در چند سال اخیر است.
بنابراین باید همه اهالی فوتبال با همدلی شرایطی را فراهم کنند که این تیم با فراغ بال و با بالاترین انگیزه مقابل ولز به میدان بروند.
حداقل انتظار از ملی پوشان فوتبال ایران این است که بهترینِ خودشان باشند تا فرداروزی حسرت این دیدار و فرصتی که برای نمایش بهتر داشتند را نخورند.