سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تداخلات ساختاری در سواحل مکران بحران حکمرانی ایجاد خواهد کرد

مهر | استان‌ها | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 10:35
بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان کلکسیون تداخلات ساختاری است، تداخلات ساختاری در سواحل مکران، بحران حکمرانی ایجاد خواهد کرد.
استان،هرمزگان،بندر،انساني،نيروي،دولت،عنوان،كشور،رجايي،دفاتر، ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی دوستی چهارشنبه شب در جلسه فوق العاده شورای اداری استان هرمزگان که با حضور میثم لطیفی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران برگزار شد هرمزگان را استانی با کارکرد ملی خواند و با اشاره به نقش بنادر استان در توسعه تجارت کشور، گفت: حد فاصل بندر شهید رجایی تا بندر چابهار حدود ۱۰۰۰ کیلومتر فاصله است اما بندر کارآمدی در این حوزه وجود نداشت که با چندین ماه تلاش توانستیم رویه‌های گمرکی را در بندر سیریک فعال کنیم.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، در بخش دیگری از سخنانش عنوان‌کرد: هرمزگان کلکسیون تداخلات ساختاری است، مناطق آزاد، مناطق ویژه اقتصادی نمونه این تداخلات بودند و امروزه این موضوع در سواحل مکران نیز در حال وقوع است که یک بحران حکمرانی را در این منطقه به وجود می‌آورد و این تداخلات قطعاً به استان ضربه خواهد زد.
وی عنوان کرد: فاصله شرقی‌ترین نقطه استان تا غربی‌ترین نقطه آن به اندازه فاصله بندر امام خمینی (ره) تا تهران است و خواهش ما این است که در اولین گام دو قطب در شرق به مرکزیت میناب و غرب به مرکزیت بندرلنگه تعریف شود تا خدمات در شرق و غرب استان تقسیم شود و مردم لازم نباشد برای دریافت خدمات به مرکز استان مراجعت کنند.