سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اگر این نکات را رعایت کنید گوشی شما دیرتر خراب می شود

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | پنجشنبه، 03 آذر 1401 - 10:29
مراقبت از گوشی و جلوگیری از نیاز به تعمیر موبایل از جمله موارد افزایش طول عمر گوشی است که در این مطلب به آن پرداخته‌ایم.
گوشي،مراقبت،موبايل،قرار،تعمير،دست،آسيب،محافظ،جيب،داغ،شارژر،ا ...

خلاصه خبر

با موبایل کمک همراه باشید.
مراقبت از گوشی با نصب گلس محافظ ال سی دی
گلس محافظ ال سی دی شاید از نظر برخی افراد یک ابزار بی‌خود و غیرضروری به نظر برسد، اما اینطور نیست و گلس محافظ ال سی دی نقش بسیار مهمی در مراقبت از گوشی ایفاء می‌کند.
مراقبت از گوشی با به کارگیری شارژر اورجینال
همیشه بهترین شارژر گوشی همان شارژری است که به همراه آن و در باکس دستگاه در اختیارتان قرار داده می‌شود؛ بنابراین سعی کنید تا حد امکان فقط از همان شارژر استفاده کنید، اما اگر بنا به هر دلیل لازم شد از شارژ دیگری استفاده نمایید، حتما در حین خرید دقت داشته باشید که شارژر اصل و اورجینال بوده و استاندارد‌های لازم را به همراه داشته باشد.
هیچوقت برای شارژ گوشی خود از شارژر‌های ضعیف و غیر اورجینال استفاده نکنید، چون در دراز مدت روز عملکرد باتری گوشی تاثیر می‌گذارند و در برخی شرایط حتی ممکن است منجر به بروز حوادث ناگوار هم شوند.
مراقبت از گوشی با به کارگیری کیس و گارد محافظ
قبول دارید که نصب گارد یا کیس‌های محافظ روی گوشی‌های موبایل زیبایی آن‌ها را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده از بین می‌برند، اما استفاده از این ابزار‌ها یکی از اصلی‌ترین روش‌های مراقبت از گوشی و افزایش طول عمر آن‌ها محسوب می‌شود.
همچنین استفاده از گارد در خیلی از موارد باعث نجات پیدا کردن گوشی در موقعیت‌های خاصی مثل افتادن آن در آب هم می‌شود.
پس همیشه گوشی خود را به یک کیس یا گارد مناسب مجهز کنید:
متاسفانه اغلب افراد رفتار درستی با گوشی ندارند، برای مثال گوشی را پرت می‌کنند یا در حین کشیدن سیم شارژر یا هندزفری هیچ توجهی به سوکت شارژ و جک هندزفری ندارند و محکم آن را تحت کشش قرار می‌دهند.
داغ شدن بدنه گوشی‌های هوشمند امری طبیعی است، اما اگر این داغ شدن برای مدت زمان طولانی باقی بماند ممکن است به قطعات موبایل و به ویژه باتری آن آسیب بزند.
فراموش نکنید که سپردن گوشی به یک تعمیرکار مجرب خود یکی از روش‌های مراقبت از گوشی محسوب می‌شود.