سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آیت الله سعیدی: برخورد قاطع با فتنه گران انتظار مردم از پلیس است- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 01 مهر 1401 - 18:31
امام جمعه قم با بیان اینکه برخورد قاطع با فتنه گران انتظار مردم از پلیس است، گفت: موضع هجومی رئیس جمهور در سازمان ملل پیروزی بزرگی بود.
منافقان،قم،مقدس،دفاع،ايران،جمعه،سعيدي،دشمن،ديني،ملت،امام،غير ...

خلاصه خبر

وی با بیان اینکه خداوند در این آیه به 4 خصیصه زشت منافقان اشاره می کند، افزود: اولین خصیصه منافقان این است که در ظاهر مسلمان و در باطن کافر به خدا هستند، دومین ویژگی آنان این است که از پیامبر که فرستاده خدا است اطاعت نمی‌کنند، سومین خصیصه منافقان کسالت در نماز به خاطر بی اعتقادی به خدا و حفظ ظاهر و چهارمین خصیصه منافقان هم این است که انفاق آنها از روی میل و اعتقاد و ریشه های معنوی نیست.
امام جمعه قم با بیان اینکه منافقان از کافران بدتر هستند، گفت: منافق به خاطر مصونیتی که در پناه اسلام کسب کرده است ناجوانمردانه و آزادانه همدست با کفار و دشمنان از پشت به مسلمانان خنجر می زند بنابراین نفاق راه روش افراد بی شخصیت، پست و مرموز است.
سعیدی در خطبه دوم با بیان اینکه در این ایام عده ای تحت تأثیر شایعات و دروغ پردازی دشمنان اسلام و ایران با هنجارشکنی و هتک حرمت مقدسات بغض و کینه خود نسبت به مقدسات از جمله قرآن، مساجد و حجاب اسلامی را نشان دادند، گفت: ما هشدار می دهیم که دین اسلام در ایران اسلامی زنده است و جوانان برومند این کشور غیرت دینی را از حماسه حسینی آموخته اند.
سعیدی تأکید کرد: سخن خداوند در قرآن کریم به خواص رسانه ای این است که ای مؤمنان هر گاه فاسقی خبری برای شما آورد تحقیق کنید و واکنش شتاب زده نشان ندهید تا ناخواسته از روی جهالت به اسلام ضربه نزنید و بعد پشیمان شوید.
وی در ادامه با اشاره به سفر تاریخی رئیس جمهور به سازمان ملل علیرغم فضاسازی مسموم و تحرک منافقان و فشارهای دشمن این سفر را پیروزی بزرگی در حوزه روابط بین الملل دانست و افزود: این سفر و سخنرانی ایشان یادآور سخنان تاریخی شهید رجایی و رهبر معظم انقلاب در سازمان ملل بود که از موضع هجومی برای احقاق حقوق ملت ایران و افشای جنایات جبهه منافقان و استکبار جهانی برخوردار بود.