خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 14 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نیروی انتظامی مهم ترین مولفه پیشرفت ما در امنیت است- اخبار ایلام - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 01 مهر 1401 - 16:39
امام جمعه ایلام گفت: نیروی انتظامی متعلق به مردم و از مردم است و مهم ترین مولفه پیشرفت ما امنیت است.
اربعين،اسلامي،ايلام،دشمن،استان،حسيني،مقدس،جهاني،دفاع،زائران، ...

خلاصه خبر

امام جمعه ایلام با بیان اینکه استان ایلام این افتخار را دارد که دروازه عتبات عالیات و‌ کانون تردد زائران اربعینی حسینی است، ابراز کرد: استان ایلام همچنین مسیر تردد زائران حرم مطهر رضوی از کشور عراق است و این افتخاری است که برای باید قدر آن را دانست و از این فرصت برای توسعه استان استفاده کرد.
وی با گرامیداشت سالگرد هفته دفاع مقدس، ابراز کرد: شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان از‌ جان و مال خود برای عزت، استقلال و سربلندی ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی مایه گذشتند، جنگ تحمیلی، در واقع یک جنگ جهانی بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی بود، مظلومانه و تنها مقاومت کردیم، ده‌ها کشور نیروهایشان وارد جنگ‌ با ما شدند و از آنها اسیر گرفتیم و تجهیزات نظامی خود را بر علیه ما به کار گرفتند و برای اولین با ابرقدرت های شرق و غرب برای مقابله انقلاب اسلامی دست وحدت به هم دادند، اما خداوند متعال توفیق داد این تهدید تبدیل به یک فرصت شد و امروز از ثمرات عالی آن بهره مند هستیم.
امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه دفاع مقدس سند افتخاری برای مردم ما، نسل جوان و نوجوان است، یادآور شد: دفاع مقدس پیروزی خون بر شمشیر بود، ما در دفاع مقدس، قدرت اتحاد و معنویت را بر سلاح‌های روز دشمن دیدیم، دفاع مقدس تجلی امدادهای غیبی بود، در این هفته لازم است از شهدا، خانواده های معزز شهدا و جانبازان تحلیل و تکریم‌ کنیم که بهترین سرمایه ما هستند که شهدا اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.
امام جمعه ایلام گفت: لذا استکبار جهانی، یک سوژه از پیش برنامه ریزی شده را به کار گرفتن که، در پی حادثه ای که برای یکی از فرزندان ملت روی داد و جان خود را از دست داد، حادثه ای تلخ برای همه ما بود، رئیس جمهور محترم هم دستور بررسی و پیگیری لازم را دادند، اما استکبار جهانی توطئه ای ساخت که امنیت جامعه ما را به هم بریزد و زیارت اربعین و عضویت در سازمان شانگهای و بیانات دشمن ستیز رئیس جمهور را به حاشیه براند، اما امروز از برکت خون شهیدان قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی در جایگاه قرار ویژه ای در سطح جهان قرار گرفته است که دشمنان اقرار کرده اند قدرت رویارویی با جمهوری اسلامی را ندارند.
وی با تاکید بر آگاهی بخشی به جوانان و نوجوانان، ابراز کرد: دشمنان نظام و انقلاب و اغتشاشگران، جواب اصلی را از امت حزب الله بعد از نماز جمعه امروز شنیده و می بینند، مردم ایران اسلامی در لحظه‌های پرخطر در صحنه حضور پیدا کرده و همواره نشان داده‌اند که ما مرد حادثه ایم، ما فرزند عاشورا و اربعین هستیم.