خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

170 هزار مترمربع از صحن ها و رواق های حرم مطهر رضوی مفروش شد- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 01 مهر 1401 - 16:13
صحن و سرای رضوی به مناسبت ایام پایانی صفر به ویژه فرارسیدن سالروز رحلت نبی اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) به صورت حداکثری با استفاده از فرش های ماشینی و دستباف مفروش می شود.
رضوي،حرم،مطهر،زائران،صفر،پاياني،متبركه،ايام،اداره،ضريح،خادما ...

خلاصه خبر

با توجه به پیش‌بینی تشرف پرشور زائران به حرم ملائک پاسبان رضوی در ایام پایانی صفر، میزان حضور نیروهای اداره خدمات فرش حرم مطهر رضوی نیز در این ایام تقویت خواهد شد و فرش‌آرایی حرم مطهر با حضور بیش از 500 نفر در سه شیفت انجام خواهد شد.
خادمیاران بخش نظارت بر خدمات فرش نیز به صورت 24 ساعته از فرایند فرش‌آرایی حرم مطهر بازدید می‌کنند.
گل‌های متبرک فوق ضریح، هدیه خادمان به زائران دهه آخر صفر
محمد جواد حلاجی، رئیس اداره کفشداران حرم مطهر رضوی اظهارداشت: با توجه به حضور گسترده زائران در حرم حضرت رضا(ع) روزانه بالغ بر 850 بسته گل متبرک فوق ضریح رضوی به زائران در دهه پایان صفر اهدا می‌شود.
عطرافشانی روزانه حرم مطهر رضوی با گلاب‌های نذری
در روزهایی که صحن و سرای رضوی، باشکوه‌ترین حضور زائران را تجربه می‌کند، اماکن متبرکه حرم مطهر امام رضا(ع) هر روز با گلاب‌های نذری معطر می‌شود تا شمیم این زیارت‌ها دلنشین‌تر شود.
معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی افزود: در روزهای پایانی این دهه همچنین 1.5 تا 2 تن گلاب نذوراتی توسط خیران و ناذران کاشان به‌صورت ویژه به حرم مطهر ارسال می‌شود که در صحن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تنظیف پنجره‌های فولاد حرم مطهر رضوی همزمان با دهه پایانی صفر
محمد قلندریان،رئیس اداره فراشان حرم مطهر رضوی از پرداخت پنجره‌های فولاد بارگاه حضرت رضا(ع) در دهه پایانی صفر خبر داد و افزود: همزمان با دهه پایانی ماه صفر پرداخت این پنجره‌ها در صحن‌های مرکزی حرم مطهر شامل گوهرشاد، جمهوری اسلامی و انقلاب و همچنین رواق‌های حضرت معصومه(س) و دارالحجه آغاز شده و تا پایان این دهه ادامه خواهد داشت.