سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نگرانی آلمان از فرسودگی نیروگاه های هسته ای فرانسه در آستانه بحران انرژی زمستانی- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 01 مهر 1401 - 16:12
کاهش تولید برق هسته ای فرانسه به دلیل خاموشی بسیاری از نیروگاه ها برای تعمیرات در آستانه فصل زمستان و بحران انرژی ناشی از جنگ اوکراین، نگرانی های زیادی را درکشور همسایه آلمان نیز ایجاد کرده است.
نيروگاه،فرانسه،آلمان،برق،انرژي،تعمير،كشور،نگهداري،شبكه،فدرال ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه "هامبورگر ابند بلات" آلمان در مطلبی نوشت: در فرانسه که یک کشور هسته‌ای در اروپا است، نیروگاه‌های زیادی متوقف شده‌اند و این روند در شرایط کمبود برق در برلین نیز با نگرانی دنبال می‌شود.
پاریس خواستار همبستگی با آلمان برای پشت سر گذاشتن زمستان است.
پاریس همچنین به دنبال همکاری و مشارکت با برلین برای غلبه بر تنگناهای برق و گاز است.
در نتیجه، تولید برق هسته‌ای فرانسه در حال حاضر به پایین‌ترین حد خود رسیده است که میلیاردها دلار برای EDF هزینه دارد و این کشور را در آستانه بحران زمستانی با مشکل برق مواجه کرده است.
چند ماهی است که فرانسه بیش از حد معمول برق از آلمان وارد می کند.
فرانسه گاز به آلمان صادر می‌کند و از آنجا برق وارد می کند.
بنا به گزارش "لو فیگارو"، اگنس پانیر-روناچر، وزیر انتقال انرژی آلمان، چند روز پیش در نامه‌ای به وزیر اقتصاد فدرال تاکید کرد که برای این منظور، تنگناهای ظرفیت در شبکه برق فرامرزی باید از بین برود.
به گفته وی باید همه اقداماتی که کمبود فعلی برق را برطرف می‌کند انجام شود.
وضعیت فرانسه در آلمان نیز از نزدیک رصد می شود.
هنوز تصمیم گیری نشده است که آیا دولت فدرال آلمان دو نیروگاه از سه نیروگاه هسته‌ای فعال را به شبکه متصل نگه خواهد داشت تا از تامین برق اطمینان حاصل شود.
رابرت هابک و استفی لمکه، وزرای فدرال آلمان می گویند که این نیز تا حد زیادی به عملکرد نیروگاه های هسته‌ای در فرانسه بستگی دارد.
وزارت اقتصاد فدرال آلمان چندی پیش بعد از ارزیابی‌های انجام‌شده اعلام کرد که حالا می‌خواهد دو نیروگاه هسته‌ای را به‌عنوان ذخیره پس از پایان سال همچنان به شبکه متصل نگه‌دارد.