خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کارزار داغ دیپلمات های روسیه و آمریکا بر سر اوکراین

مشرق | بین‌الملل | جمعه، 01 مهر 1401 - 14:12
دیپلمات های بلندپایه روسیه و آمریکا روز پنجشنبه در باره ادعای رخ دادن جنایت جنگی در اوکراین، در نشست ملتهب شورای امنیت سازمان ملل متحد به جان هم افتادند.
اوكراين،روسيه،جنايت،خارجه،نيروهاي،امور،وزير،حضور،يف،پيگرد،نش ...

خلاصه خبر

سرگئی لارووف وزیر امور خارجه روسیه در دومین حضور هم زمان با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی اش در یک مکان از هنگام حمله ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) روسیه به اوکراین، با رد این اتهامات و متهم کردن متقابل نیروهای اوکراین به کشتار غیرنظامیان در منطقه دونباس در شرق این کشور، به دلیل مصونیت از پیگرد، گفت که ایالات متحده، فرانسه و آلمان از کی یف برای این جنایت ها، حساب کشی نمی کنند.
دیپلمات های فرانسه، انگلیس، نروژ، آلبانی و ایرلند نیز از بلینکن حمایت کردند.
کریم خان رئیس دادستان های دیوان بین المللی کیفری که در این نشست حضور یافته بود، گفت که همکارانش در روزهای آینده برای تحقیق در باره ادعاهای ساکنان شرق اوکراین پس از عقب نشینی نیروهای روسیه، که آنان را به شکنجه، آدم ربایی و تجاوز متهم کرده اند، وارد اوکراین خواهند شد.
کاترین کولونا وزیر امور خارجه فرانسه نیز گفت که روسیه مرتکب جنایت های غیرقابل وصف شده و مقام های مرتکب، دستور دهنده یا برنامه ریزی کننده برای این جنایت ها، باید تحت پیگیرد قرار گیرند.