سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هزینه ۵۷ میلیاردی از جیب ملت برای ارضاء هیجانات روحی

مهر | اجتماعی و حوادث | جمعه، 01 مهر 1401 - 13:57
اشخاصی که در پوشش «اعتراض»، اقدام به ایجاد «اغتشاش» کرده‌اند، تاکنون برای ارضاء هیجانات روحی خود، ۵۷ میلیارد تومان از جیب مردم هزینه کرده‌اند.
عمومي،سازمان،تهران،خسارت،اموال،شهرداري،ايجاد،اغتشاشات،اميني، ...

خلاصه خبر

جریحه‌دار شدن افکار عمومی در پی روایت‌سازی رسانه‌های معاند سبب شد تا برخی از شهروندان در خیابان‌ها حضور پیدا کرده و نسبت به ابهامات ماجرای فوت خانم امینی اعتراض کنند؛ اما ماجرا به اینجا ختم نشد چرا که ضدانقلاب با فعال‌سازی عناصر داخلی خود هم‌چون گذشته مسیر اعتراضات مسالمت‌آمیز شهروندان را از منحرف کرد و در نهایت کار به ایجاد آشوب، اغتشاش و ایراد خسارت به اموال عمومی و بیت‌المال کشید.
ایراد خسارت ۳۰ میلیاردی به بیت‌المال با تخریب ۶۱ آمبولانس سازمان اورژانس
در همین راستا؛ پدرام پاک‌آئین از تخریب ۶۱ آمبولانس سازمان اورژانس کشور در جریان تجمعات اخیر خبر داد و گفت: خسارات وارده بر این آمبولانس‌ها بیش از ۳۰ میلیارد تومان بر آورد تقریبی می‌شود.
شهر تهران، از جمله شهرهایی بود که به اموال عمومی آن در جریان اغتشاشات اخیر خسارات قابل توجهی وارد شد.
تجهیزات ایمنی و خودروهای آتش‌نشانی از جمله مصادیق اموال عمومی بود که در جریان اغتشاشات اخیر آسیب‌های قابل توجهی به آن‌ها وارد شد.
در همین راستا؛ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران نیز از مصدومیت چهار نفر از آتش‌نشانان در اغتشاشات روزهای اخیر خبر داد و گفت: در جریان اغتشاشات روزهای اخیر ۱۵ میلیارد خسارت به تجهیزات این سازمان وارد شد.
تجهیزات موجود در مناطق مختلف شهرداری تهران از دیگر مصادیق اموال عمومی است که در جریان اغتشاشات اخیر به آن‌ها آسیب قابل توجهی وارد شد؛ به‌طوری‌که بنابر اعلام یک منبع آگاه در شهرداری تهران تا شب گذشته خسارت وارده به اموال عمومی در این حوزه حدود ۱۲ میلیارد تومان برآورد شده است.