سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

از معرفی وزیر کار تا تعیین حقوق جانبازان فاقد شغل- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم

تسنیم | سیاسی | جمعه، 01 مهر 1401 - 13:13
نمایندگان در این هفته بعد از 2 هفته سرکشی به حوزه های انتخابیه 2 روز جلسه علنی داشتند که خلاصه موضوعات بررسی شده در جلسات علنی را در این گزارش می خوانید.
مجلس،نمايندگان،دولت،حقوق،جلسه،رأي،علني،گزارش،بررسي،عملكرد،نم ...

خلاصه خبر

* ماموریت مجلس به کمیسیون شوراها برای اصلاح ساختار و شیوه اجرای گشت امنیت اخلاقی
طبق دستورکارهای نظارتی مجلس در روزهای سه‌شنبه بررسی موضوعات و اقدامات نظارتی در دستورکار امروز مجلس قرار داشت.
تحقیق و تفحص از عملکرد دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به عنوان نخستین دستور چهارشنبه مجلس در صحن مطرح و بررسی شد که نمایندگان در نهایت با انجام تحقیق و تفحص از عملکرد دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با 120 رأی، موافقت کردند.
*قرائت گزارش بررسی عملکرد دستگاه‌ها در تحقق اهداف دولت الکترونیک
قرائت گزارش کمیسیون صنایع و معادن دباره بررسی عملکرد دستگاه‌های مسئول در تحقق اهداف دولت هوشمند و ارائۀ خدمات دولت الکترونیک در ادامه نشست علنی چهارشنبه مجلس توسط روح الله عباس پور سخنگوی این کمیسیون انجام شد.
رئیس مجلس در جمع‌بندی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد بررسی عملکرد دستگاههای مسئول در تحقق اهداف دولت هوشمند و ارائه خدمات دولت الکترونیک، گفت: اساس تحول دولت و تحقق برنامه‌های5 ساله و بودجه در گرو دولت الکترونیک است زیرا اگر بخواهیم عدالت اقتصادی، اجتماعی و صرفه‌جویی و شفافیت را برقرار و محقق کنیم و همچنین با فساد مبارزه کنیم، برای اینکه نشان دهیم در این راه جدی هستیم باید به دنبال تحقق دولت هوشمند باشیم.
*اعلام وصول نامه معرفی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی کار به مجلس
*موافقت نمایندگان با دوفوریت لایحه اصلاح قانون فرآیند اسقاط خودرو
*رد تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد جهاد کشاورزی گلستان
همچنین نمایندگان مجلس در این جلسه پس از استماع نظرات درخواست‌کنندگان تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان از سال 92 تا 1400، در نشست امروز با اجرای این تحقیق و تفحص موافقت نکردند
* بیانیه تقدیر نمایندگان از مردم و دولت عراق درباره مراسم اربعین
ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در مورد طرح یک فوریتی انتخاب نمایندگان در نهادها، هیأت‌ها، مجامع و شوراها با دستگاه الکترونیکی در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه قرار داشت که وکلای‌ملت در این جلسه با ماده واحده طرح مذکور با 163 رأی موافق، 10 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
بررسی طرح دوفوریتی استفساریه بند(هـ) تبصره(12) قانون بودجه سال 1401 کل کشور درباره افزایش حقوق جانبازان فاقد شغل نیز در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی مجلس قرار داشت.
*موافقت مجلس با کاهش حقوق گمرکی برخی از کالا‌های وارداتی
*افزایش حقوق کارکنان دولت برای شش ماهه دوم سال عملیاتی شود
در پایان جلسه علنی چهارشنبه سیدمحسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه مقننه تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد: