خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رییس بنیاد شهید: آشوبهای اخیر صحنه تقابل تعاریف شهدا و دشمنان خدا از آزادی است

مشرق | سیاسی | جمعه، 01 مهر 1401 - 12:41
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت : امروز جامعه صحنه تقابل ۲ گفتمان از کلمه آزادی است و این آشوبها تقابلی از تعریفی است که شهدا و دشمنان خدا از آزادی ارائه می دهند.
شهدا،شهيد،رضوي،خدا،آزادي،كشور،دشمنان،قاضي،موقعيت،جامعه،ايران ...

خلاصه خبر

به گزارش مشرق، سید امیر حسین قاضی زاده روز جمعه در نخستین یادواره ۸۶۶ شهید مدفون در حرم مطهر رضوی افزود: آزادی دشمنان شهدا به رسمیت نشناختن خدا و به رسمیت نشناختن قانون است، آنها به دنبال اصالت بخشیدن به خود هستند و اگر دیگران نیز از رفتار اجتماعی آنها ناراحتند می گویند دیگران خودشان را کنترل کنند.
موقعیت شناسی ویژگی بارز شهداست
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در این آیین گفت: ما باید پای صحبت خانواده شهدا بنشینیم و شیوه و سبک شما برای تربیت اسوه های ایثار درس بگیریم‌.
مالک رحمتی میزبانی از خانواده شهدا را افتخار آستان قدس رضوی دانست و افزود: شاخصه شهدا ایمان به توحید و مکتب تشیع است و آنها معتقد بودند همه چیز تابع دین خداست و نه کدخدا.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: برخی دیگر، تابع رهبری بودند و دیگر شاخصه های انقلابیگری را داشتند اما موقعیت شناس نبودند در حالی که موقعیت شناسی ویژگی بارز شهدا بود.
رحمتی افزود: خیلی ها در سالهای ۸۸ ،۹۶ و ۹۸ خوابهایی برای انقلاب اسلامی دیدند اما این کشور بیمه شهداست و به برکت خون شهدا گزندی از این حوادث به انقلاب نرسید.