خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 03 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عدم توجه به موضوع «تبیین» باعث بروز فتنه است

مهر | استان‌ها | جمعه، 01 مهر 1401 - 10:58
سنندج- قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: عدم تبیین باعث بروز فتنه است و در این راستا باید از جوانان و نوجوانان جامعه در مقابل توطئه های ضد فرهنگی دشمنان حفاظت کنیم.
تبيين،قرآن،شرايط،قرآني،كردستان،دشمن،كتاب،جامعه،عنوان،فتنه،كر ...

خلاصه خبر

حریزاوی اضافه کرد: گاهی فضا غبارآلود می‌شود یعنی نمی‌توان حق را از باطل تشخیص داد و در واقع فتنه‌ای در جامعه به وجود می‌آید لذا شرایط کنونی که به خاطر فوت یک نفر تعداد زیادی بیگناه اعم از بسیجی و زن و رهگذر کشته می‌شوند این بیانگر فتنه است یعنی زمانی که حق از ناحق، سره از ناسره تشخیص داده نمی‌شود.
وی تصریح کرد: اگر یک ذره باطل وارد حجم زیادی آب شود باعث ضایع شدن آب می‌شود و اگر ذره‌ای شبهه وارد اعتقاد کسی شود کل اعتقادات وی دچار تزلزل می‌شود.
حجت الاسلام حریزاوی با اشاره به علت اصلی ظهور و بروز این فتنه‌ها، گفت: قطعاً عدم تبیین باعث بروز فتنه است و ما کاری به سران فتنه در خارج از کشور نداریم، آنچه باعث تأسف و تفکر است جوانان پاک و پاکیزه ایرانی هستند که ناخواسته در این بستر آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.
قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی افزود: نفوذ شدید دشمن و سرعت حرکت به سوی بی‌دینی و یا بی‌حجابی دو مقوله جدا هستند.