سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گزارش زاکانی از خسارت اغتشاشگران به اموال عمومی

مشرق | اجتماعی و حوادث | جمعه، 01 مهر 1401 - 10:52
شهردار تهران با اشاره به اقدامات یک‌سال اخیر مدیریت شهری در حوزه‌های مختلف از آسیب به ۴۳ اتوبوس و ۲۳ خودروی آتش نشانی در اغتشاشات اخیر خبر داد.
شهر،تهران،شهرداري،زاكاني،شهردار،درصد،تومان،سطح،ارائه،اشاره،ب ...

خلاصه خبر

وی با اشاره به سه اقدام کلانی که در تحول فناورانه باید صورت بگیرد، گفت: بخشی از اقدامات مربوط تسهیل کردن فرآیندها است، بخش دیگر مربوط به زیر ساخت‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات است تا در جهت تعاملی، بتواند خدمات ما را تسهیل کند.
بخش سوم اقدامات توسعه زیرساخت‌های فناوری است که بتواند هویت هوشمندانه و فناورانه برای تهران خلق کند.
شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص زمان قطعی اتصال شهرداری تهران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، اظهار کرد: ما داخل شهرداری تمام اقدامات لازم برای اتصال به پنجره هوشمند را به پایان رسانده‌ایم و هر زمان که وزارت ارتباطات لینک را فراهم کند ما به پنجره واحد دولت متصل خواهیم شد.
تجمیع هزار و ۲۰۰ حساب شهرداری تهران در خزانه واحد
شهر را ارزان و شفاف اداره می‌کنیم
شهردار تهران تأکید کرد: تا امروز انضباط و نظم مالی شرایط را به سمتی برده که هم شفافیت داشته باشد و هم شهر را ارزان‌تر اداره کنیم؛ چرا که شهر گران اداره می‌شد.
وی افزود: یک جمعیت اهل علم آمدند و هزار مدیر را ارزیابی کردند تا بیش از یکصد مدیر را انتخاب کنیم.
به‌عنوان مثال پروژه شهید شوشتری یکی از این طرح هاست که ۱.۵ درصد از کل ترافیک شهر تهران را کاهش خواهد داد و به آزادراه تبدیل خواهد شد.
اصلاح ۹۸ تقاطع در سطح شهر و کاهش راه مردم
ما اعتقاد داریم کل شهر می‌تواند به یک کارگاه تبدیل شود.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: ما بدون اینکه یک سانتی متر فروش تراکم در شهر داشته باشیم و همچنین بدون اینکه چشم خود را بر روی تخلفات ببندیم توانستیم ۹۳.۴ درصد از اعتبارات خود را کسب کنیم که در ۱۰ سال اخیر در شهر تهران بی نظیر است.
وی با بیان اینکه عمده منابع به صورت نقد و غیر نقد است، گفت: بخش غیرنقد شامل املاک است که برای تهاتر در اجرای پروژه‌ها، ملک را به پیمانکاران عرضه می‌کنیم.
در حال حاضر نیز املاک برای تهاتر در بورس ارائه می‌شود تا پیمانکاران نیز از بورس استفاده کنند.
ما هر هفته جلسات درآمدی برگزار کردیم و تأکید ما این بود که باید فعال عمل کرد و مؤلفه‌های درآمدها و کم کاری‌ها و فعالیت‌ها سنجیده می‌شد که نیاز به تلاش مضاعف داشت و توسط بخش‌های مختلف تلاش صورت گرفت.
استقبال بالای سرمایه گذاران از پروژه‌های شهرداری تهران
۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه نگهداشت و پرداخت حقوق و مواردی از این قبیل است.
بازپس‌گیری بیش از ۸ هزار میلیارد تومان امکانات شهر
شهردار تهران در خصوص شفافیت در عملکرد، اظهار کرد: ما در مرحله‌ای بخشی از اقدامات را به سامانه قراردادها متصل کردیم.
افتتاح و توسعه ۶ بازارچه میوه و تره‌بار؛ شنبه
شهردار تهران با اشاره به وضعیت میادین میوه و تره بار در سطح شهر، خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۵۸ تا قبل از آغاز مدیریت شهری اخیر ۲۶۳ بازارچه میوه و تره بار در شهر ایجاد شده بود اما تا انتهای سال قبل ۳۱ بازارچه به شهر اضافه شد و امسال نیز ۱۰۰ بازارچه و سال آینده ۱۰۰ بازارچه دیگر اضافه خواهد شد.
وی با اشاره به افتتاح بازارهای جدید میوه و تره بار در ابتدای هفته آینده و آغاز ساخت ۱۴ بازار جدید افزود: سعی داریم تا در تمامی محلات میادین میوه و تره بار یا بازارچه داشته باشیم، ۱۲۹ محله در تهران بازارچه ندارد، میانگین قیمت در یان بازارچه‌ها ۴۰ درصد با بیرون تفاوت دارد.
احداث مساجد در دستور کار
شهردار تهران گفت: در مساجد توجه به توسعه و کمک داریم و به دنبال ساخت مساجد بزرگ و شاخص هستیم؛ امسال نیز تعدادی مسجد را در دستور ساخت داریم.