خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 12 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رویاپردازی شورای پنجم برای نهضت پارکینگ‌سازی در تهران

مهر | اجتماعی و حوادث | جمعه، 01 مهر 1401 - 10:06
طرح الزام شهرداری به ارائه برنامه عملیاتی احداث پارکینگ عمومی در شهر تهران که بنا بر اعلام شورای پنجم قرار بود آغازگر نهضت پارکینگ‌سازی در تهران باشد، روی کاغذ ماند و راه به جایی نبرد.
پاركينگ،تهران،شهر،شهرداري،طبقاتي،مناطق،حوزه،سرانه،كمبود،پارك ...

خلاصه خبر

در همین راستا؛ زهرا شمس‌احسان در هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری در خصوص کسر پارکینگ و دریافت عوارض تأمین در شهر تهران، گفته بود: در سال‌های اخیر کسری پارکینگ در شهر تهران به معضلی غیرقابل انکار تبدیل شده که به صورت روز افزون و در فقدان تعریف چشم‌انداز روشن از نحوه مدیریت و برنامه‌ریزی برای رفع آن، موجب نارضایتی شهروندان و بروز مسائل اجتماعی و فرهنگی شده است.
شمس‌احسان در حالی به مساله کمبود سرانه پارکینگ در شهر تهران اشاره کرد که محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی شورای پنجم شهر تهران در در دویست و هفتاد و سومین جلسه شورای پنجم از آغاز نهضت پارکینگ سازی در پایتخت برای ساماندهی وضعیت پارک خودروها با تصویب طرح «الزام شهرداری به ارائه برنامه عملیاتی احداث پارکینگ عمومی در شهر تهران و پارکینگ‌های زیر سطحی با رویکرد مشارکتی» خبر داده بود.
با این حال وضعیت نابه سامان پارک خودروها در خیابان‌ها و در کنار کمبود مشهود پارکینگ حکایت از آن دارد که طرح «الزام شهرداری به ارائه برنامه عملیاتی احداث پارکینگ عمومی در شهر تهران و پارکینگ‌های زیر سطحی با رویکرد مشارکتی» کاری از پیش نبرده و صرفاً روی کاغذ باقی مانده است.