خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 06 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جمهوری اسلامی ایران آزمایش‌های سختی را پشت سر گذاشته است/ نظام سلطه به دنبال غارت منابع کشور است

مشرق | سیاسی | جمعه، 01 مهر 1401 - 09:23
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام نوپا و یک نظام مردم‌سالار دینی کارآمد است و اگر ما بخواهیم کارآمدی یک نظام را محک بزنیم باید در دوران فشارهای سنگین این نظام را بیازماییم.
نظام،اسلامي،ملت،كشور،ايران،انقلاب،پيروزي،سليماني،سلطه،ارتش،ج ...

خلاصه خبر

وی ادامه داد: ملت ایران بعد از پیروزی در انقلاب اسلامی حتی احتمال وقوع یک جنگ را هم در ذهن خود تصور نمی‌کرد، اما انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در یک سرزمین حساس و در یک موقعیت راهبردی در بین کشورهای اسلامی باعث شده بود تا بنیان‌های نظام سلطه دچار یک زلزله سهمگین شود.
وی با بیان اینکه بنی‌صدر مخالف حضور نیروهای مردمی در میدان نبرد بود و می‌گفت جنگ بچه‌بازی نیست، افزود: بنی‌صدر هیچ عملیاتی را نه تنها نتوانست به سرانجام برساند بلکه با شکست و زیان زیادی روبرو می‌شد؛ بعد از عزل بنی‌صدر بود که عملیات فرمانده کل قوا در سال ۱۳۶۰ توسط رزمندگان استان اصفهان انجام شد.
سلیمانی ادامه داد: در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خرمشهر و در کمتر از ۹ ماه با ۴ عملیات بزرگ بخش‌های اصلی که ارتش متجاوز بعث اشغال کرده بود آزاد شدند و این ارتش متجاوز برای یک‌بار به‌طور کامل دچار انهدام شدند و یگان‌های متجاوز یا کشته شدند یا به اسارت درآمدند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه ورود تفکر علوی و عاشورایی با مدیریت ولایت‌فقیه به میدان نبرد توسط نیروهای داوطلب مردمی و وحدت بین نیروهای مسلح، ارتش و سپاه بود، عنوان کرد: رزمندگان اسلام توانستند در عملیات کربلای ۳ اسکله نفتی را در شمال خلیج‌فارس تصرف کنند و این‌یک کار بسیار سخت و پیچیده‌ای بود.