سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واکنش جنین در رحم به طعم کلم‌برگ

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | جمعه، 01 مهر 1401 - 09:11
آزمایشی که روی جنین‌ها درون رحم انجام شد، نشان داد که آن‌ها نسبت به طعم غذا‌هایی که مادران می‌خورند، واکنش نشان می‌دهند.
نوزادان،واكنش،رحم،هويج،اسكن،تولد،پژوهشگران،نتايج،زنان،قرار،ب ...

خلاصه خبر

پژوهش جدیدی نشان داده است که نوزادان در حالی که هنوز در رحم هستند، به طعم‌های مختلف واکنش نشان می‌دهند.
پژوهشگران "دانشگاه دورام" (Durham University) انگلستان، اسکن چهاربعدی سونوگرافی ۱۰۰ زن باردار را مورد بررسی قرار دادند تا ببینند که نوزادان متولدنشده پس از قرار گرفتن در معرض طعم‌های غذایی که توسط مادرانشان خورده می‌شود، چگونه واکنش نشان می‌دهند.
یافته‌ها نشان می‌دهند که آن چه زنان باردار می‌خورند، ممکن است بر اولویت‌های چشایی نوزادان پس از تولد تأثیر بگذارد.
پژوهش‌های پیشین نشان داده‌اند که نوزادان می‌توانند از طریق استنشاق و بلعیدن مایع آمنیوتیک در رحم مادر خود، بچشند و بو بکشند.
در عوض، این گروه پژوهشی با ارزیابی واکنش‌های نوزادان به طعم‌ها پیش از تولد، آزمایش کردند که آیا نوزادان می‌توانند در رحم مادر خود طعم‌ها را بچشند یا خیر.
یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهند که آن چه زنان باردار می‌خورند، ممکن است بر اولویت‌های چشایی نوزادان آن‌ها پس از تولد تأثیر بگذارد.
اگر این موضوع صحت داشته باشد، به پذیرش بیشتر آن طعم‌ها در زمانی می‌انجامد که نوزادان برای نخستین بار آن‌ها را بیرون از رحم می‌چشند.