خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 03 مهر 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش حداقل 100 درصدی تعرفه های صادراتی محصولات آب بر- اخبار کشاورزی - اخبار اقتصادی تسنیم

تسنیم | اقتصادی | جمعه، 01 مهر 1401 - 08:12
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: تعرفه های صادراتی محصولات جالیزی نهایتاَ تا دو هفته دیگر اعلام می شود و حداقل 100 درصد افزایش تعرفه ای برای محصولات آب بر خواهیم داشت.
تعرفه،كشاورزي،كشت،محصولات،آب،قيمت،قانون،شوراي،الگوي،مجلس،صاد ...

خلاصه خبر

به گزارش خبرگزاری تسنیم, قربانی معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در میز اقتصاد در واکنش به این موضوع که تا پایان شهریور باید تعرفه‌های صادراتی محصولات کشاورزی اعلام می‌شد، گفت: در قانون هیچ اشاره‌ای به اعلام تعرفه‌های صادراتی در اول مهر ماه نشده است اما تعرفه‌های صادراتی محصولات آب بر نهایتاَ تا دو هفته دیگر اعلام می‌شود.
ولی در محصولات مزرعه‌ای که آب بر هستند، طبق سیاست کلی حداقل 100 تعرفه صادرات در نظر گرفته می‌شود.
حجت الاسلام احد آزادیخواه سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس دیگر مهمان برنامه میز اقتصاد گفت: در حوزه اصلاح الگوی کشت در حوزه قانون ما مشکلی نداریم بلکه در حوزه اجرای قانون ممکن است مشکل داشته باشیم.
آزادیخواه افزود: ما صادرات محصولات جالیزی قاعدتا یک امر مرجوع و منفی است، اما متاسفانه در یک تضادی و در یک مشکل از دو طرف الان دارد به دستگاه نظارتی مثل مجلس شورای اسلامی فشار می‌آید.
هاشمی عضو شورای هماهنگی تشکل های بخش کشاورزی هم در ارتباط با برنامه میز اقتصاد گفت: اعتقاد من این است که ما درخصوص تولید محصولات جالیزی باید درخصوص صادراتش تعرفه اش به قدری باشیم که هیچ گونه جذابیت و قدرت رقابت در بازارهای جهانی را نداشته باشیم.
عضو شورای هماهنگی تشکل های بخش کشاورزی گفت: تعرفه بالاتر از قیمت جهانی باشد که برای تاجر صادرات به صرفه نباشد.